MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İş Bankası açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerine ilişkin bir açıklama geldi. MHP Genel Merkezi'nde durumu gazetecilere değerlendiren Bahçeli, "Bir yasa teklifi gelirse destek veririz" ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleri ile ilgili sözlerini MHP Genel Merkezi'nde bir grup gazeteciye değerlendirdi.

Bahçeli konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"19 Eylül 2018 tarihinde partimizi takip eden gazeteci arkadaşlarımızla bir yemek vesilesiyle bir araya gelmiştik. Bu kapsamda İş Bankası ile ilgili yapılan tartışmalar üzerine de görüşlerimizi açık seçik ifade etmiştik. Demiştim ki, CHP nin Atatürk ün mirası diye nitelendirilen payını Türk milletine iade etmesi gerekir, Atatürk’ün gerçek varisi Türk milletidir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı açıklama doğrultusunda, şayet İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk Milleti'ne devri hususunda bir kanun teklifi Meclis'e gelirse biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz. Tekrardan ifade ediyorum; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk Milleti'dir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İş Bankası hisseleri ile ilgili Macaristan dönüşünde uçakta şu açıklamayı yapmıştı:

"Kılıçdaroğlu, 'Oradan bizim kasamıza giren para yok ki' diyor. Ben 'Senin kasana para giriyor' demiyorum ki. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu'na ve Türk Tarih Kurumu'na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine'ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP'nin hakkı hiç değildir. MHP'li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
DEVLET BAHÇELİ'nin TC.VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKARILMASI için teklif verecek olana bende destek vereceğim.
Bunların tek bir amacı var.. Gündem saptırmak..Rahibi serbest bırakacaklar ya.. Ortalığı velveleye vererek dikkat dağıtıyorlar akılları sıra.. bizde aptalız anlamadık ya..
Teröristlerin korkulu rüyası MHP'dir. Teröristler bu gibi konuşmalarla savunurlar.
@ilhansafa SADECE TC VATANDAŞLARI OY KULLANABİLİR SENLİK BİR DURUM YOK ANLAYACAĞIN
@53has53 altına yapmış bir sürü terörist geziyor piyasada demekki ondan lan manyak onu takanmı var saray bile uşak olarak kullanıyor daha neyin kafasındasın
@sahinaltinkaynak sen TC vatandaşı olamazsın siz döneksiniz oynaksınız önce as kes aslan kesil sonra saraya uşak olunca kedi sizin yatacak yeriniz yok
hemen bir dakika bile geç kalınmasın.chp Atatürkün partisi olmaktan çıkıp bölücü bir kimliğe bürünmüştür.hala Atatürkü sevenler o partinin içinde varsa aklına şaşayım.Atatürk o hisseleri günün şartlarında çok iyi niyetle düşünmüştü.bugün hiç bir partinin ticari faaliyeti olamaz.
Kardeşim ne laf anlamaz insanlarsınız. CHP nin Iş Bankasından tek bir kuruş geliri yoktur.. Sizin derdinizin Is Bankası değil , Rahip meselesini gürültüye getirmek olduğunu çok iyi biliyoruzzz..
@nejmitut hangi partiye ticari faaliyet olmuşki salak salak konuşuyorsun önce bir araştırın ondan sonra yazın o hisselerin geliri TDK ve TTK ya gidiyor ama koyunlar anlamaz o işten meeeeeee
@nejmitut salAK ordaki geliri CHP almıyor. atatürkün vasiyeti ile Türk Dil Kurumuna gidiyor. Çalamadıkları bir o kurum vardı orda da çalsınlar.
Devlete ait tüm Bankaların Yönetim Kurulları, AKP lilerle dolu. Hadi bir de burdan yak olmamı..
@nejmitut sizin toplulukta herkes mi vahil? Okuması yazması olmayan sadece söylenene inanan grup olarak araştırdın mı? O hisseden gelen para ne oluyor chp kullanıyor mu diye?
@r.etkar MADEM CHP'NİN BURADAN BİR GELİRİ YOK NEDEN BU YIRTINMANIZ ATATÜRKÜN SÖZDE ASKERLERİ
@r.etkar ÜRKMEYİN REİS ACITMAYACAK HİSSELERİ ALIP HAZİNEYE DEVREDECEK
@nejmitut senin gibi akp nin yalakalarının bunu anlaması mümkün mü,İçinizde insanlıktan kırıntı bile kalmış olsa bu devleti kurtarmak için çöü cephelerde geçmiş bu ülkeyi kurtarmak için hayatını ortys koymuş bir fevlet kurmuş ve bütün mal varlığını millete bırakırken il bankasının gelirini gene Devlete ait Türk dil kurumu ile tarih kuru uns bırakmış fakat hisselere sahip çıksın satılıp yenmesin diye Kendi partisine vadiyet etti,Yani bu chp nin değil Atatğrkğn vadiyetidir,İçinide Atatürk düşmanlıpı onun vasiyetine bile saygı duymamızı engelliyor,Nasıl bir düşmanlık ve kindir bu
KONUŞMUŞ BOHÇELİ GENE REYİZİN YANINDA DURA DURA BUDA ÖĞRENMİŞ İŞİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler