Microsoft ve Google arasında sular durulmuyor

Windows Phone’un Youtube uygulaması yeniden engellendi

Microsoft ve Google arasında sular durulmuyor

Youtube uygulamasını yeniden markete ekleyen Microsoft, Google’dan bir kez daha ret cevabı aldı.

Uygulama içerisine reklamları eklemediği gerekçesiyle geçtiğimiz aylardan Google tarafından engellenen Windows Phone’un Youtube uygulaması bir kez daha Google’ın hizmet politikası engeline takıldı.

Henüz 2 gün önce Windows Phone mağazasında yer alan Youtube uygulaması için başta her şey iyi gidiyordu. Fakat daha sonra uygulama içi sorunlar ortaya çıktı ve birçok kişi video izleyemez hale geldi. Şikayetler Reddit ve Microsoft forumlarında sıkça dile getirildi. Bugün ise Google, bu yeni Youtube uygulamasının tam manasıyla Youtube deneyimi sunmadığını ve Google hizmet politikalarına aykırı özelliklerinin bulunduğunu belirterek uygulamayı engelledi.

Şu an için Windows Phone cihazlarınızda Youtube videolarını izlemek istiyorsanız bu alanda yapılmış alternatif uygulamalara yönelebilirsiniz. Her ne kadar resmi uygulama kadar başarılı olmasa da en azından bu sayede istediğiniz videolara erişmeye devam edebilirsiniz.

Microsoft’un elbette bu konuyu çözmek için daha sıkı çalışacağı ve yeni bir uygulama sunacağı malum. Ancak yeni uygulamanın tam olarak ne zaman çıkacağıyla ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor. Yakın zamanda Microsoft cephesinden söz konusu engellemeyle ilgili bir açıklamanın gelmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler