Microsoft’da işler iyi gitmiyor

Microsoft ne yazık ki personel kısıtlamasına gidiyor. Alınan haberlere göre Azure platformunun satış planlaması konusunda çalışan bazı personellerin Microsoft ile ilişkisi kesilecek.

Microsoft’da işler iyi gitmiyor

Bulut çözümleri konusunda piyasada Azure sayesinde önemli bir yer edinmeye çalışan teknoloji devi Microsoft, platformunun satış planlaması konusunda bir dizi değişim kararı aldı. Firma bu doğrultuda kutulu yazılım işlerinde çalışan personelleri Azure platformu bölümüne kaydıracak. Sadece bununla kalmayıp birtakım personeller ile yollar ayrılmaya çok yakın. Son zamanlarda Windows Mobile ve Microsoft Surface konusunda iyi gitmeyen tablolar da bu durumun sebepleri arasında gösterilebilir.

Global olarak 121.000 çalışana sahip olan teknoloji devi, hangi bölüm ve hangi bölge kapsamında işten çıkartmalar yapacağını henüz belirlemiş değil.

Yaz sıçaklığı bu ürünün satışlarını yüzde 72 arttırdı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ücretsiz yazılım çıkartmaya geç kaldılar. atı alan üsküdarı geçti google ve samsung artık durdurulamaz oldular. Microsoft hala xp ile gelen başarısını devam ettiremedi. win7 ile toparlandı fakat 8 ve 8.1 ile dibe vurdu. açıkçası win10 harika bir işletim sistemi yine de osx kullanmaya başlayan artık win kullanmaz android de yakında işletim sistemi çıkartırsa windows kala kalır tabi microsoftta. Ha diyeceksiniz ki microsoft sadece windowstan ibaret değil server var vs vs. yemeyin beni nokia ile neleri rezil edebileceğini gördük. insanlar artık ücretsiz ve desteği olan tarafa kayıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler