HABER

Milli Savunma Üniversitesi Harp okulları ve MYO taban puanları: Güncel 2022 MSÜ taban puanları

Milli Savunma Üniversitesi Harp okulları ve MYO taban puanları ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün 14 Nisan Perşembe günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından merak konusu oldu. Adaylar, güncel 2022 MSÜ taban puanları ile ilgili internette araştırma yapmaya başladı. Öte yandan sınav sonuçları ile ilgili çok sayıda kişinin beklediği açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. Milli Savunma Üniversitesi Harp okulları ve MYO taban puanları ve konuya ilişkin bilgilere haberimizde yer verdik.

Milli Savunma Üniversitesi Harp okulları ve MYO taban puanları: Güncel 2022 MSÜ taban puanları

Milli Savunma Üniversitesi sınavının ardından güncel 2022 MSÜ taban puanları da adaylar tarafından merak edildi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün 14 Nisan Perşembe günü sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Milli Savunma Üniversitesi Harp okulları ve MYO taban puanları günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Güncel 2022 MSÜ taban puanları ve ayrıntılar haberimizde.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HARP OKULLARI VE MYO TABAN PUANLARI

Adaylar, MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları ve baraj puanı baz alınarak tercih işlemlerini yapacak.

Bu kapsamda geçtiğimiz yılların puanları da incelenmeye başlandı. Milli Savunma Üniversitesi için yayımlanan kılavuzda bulunan detaylara göre; Harp Okullarına (HO) kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacak.

Adayların, bu yılın Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekiyor.

Milli Savunma Üniversitesi teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir taban puan belirlenecek.

MSÜ sınav sonuçlarının duyurulmasının ardından, adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden yapabilercekler.

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi 2022 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri Haziran - Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

GÜNCEL 2022 MSÜ TABAN PUANLARI

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ ERKEK ADAYLAR İÇİN TABAN PUANLAR 2021

Milli Savunma Üniversitesi'nde erkek adaylar için kara, hava deniz harp okullarındaki puanlar şu şekilde:

HAVA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 356,62842

KARA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 310,41812

DENİZ Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 310,41812

KARA Harp Okulu Taban Puan: EŞİT AĞIRLIK Taban Puan: 309,17651

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ KADIN ADAYLAR İÇİN TABAN PUANLAR 2021

Milli Savunma Üniversitesi'nde kadın adaylar için kara, hava deniz harp okullarındaki puanlar şu şekilde:

HAVA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 395,90354

KARA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 385,14761

DENİZ Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 385,14761

KARA Harp Okulu Puan Türü: EŞİT AĞIRLIK Taban Puan: 374,07268

MSÜ BARAJ PUANI NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi kılavuzunda baraj puanına ile ilgili şu ifadelere yer verilmiştir:

"Harp Okulları için 2021 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT)'ne girmeyen veya 2020-YKSTYT puanı 200 ve üzerinde olmayan adaylar ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) girmeyen; Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise 2021 yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen veya 2020-YKSTYT puanı 200 ve üzerinde olmayan adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir. 2020-YKS-TYT puanını kullanmak isteyen adayların 2021-YKS başvuru tarihlerinde 2021-YKS başvurularını yapmaları gerekmektedir. Ayrıca bu adaylar, Milli Savunma Bakanlığı'nın ve Milli Savunma Üniversitesi'nin YKS-TYT puanı için bir baraj puan belirleyeceğini göz önünde bulundurmalıdırlar."

2022 MSÜ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?


MSÜ sınav sonuçları 14 Nisan 2022 (dün) açıklandı.

2022- Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları açıklandı. Merakla beklenen haberi, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan Prof. Dr. Aygün, "27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Aygün paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli adaylarımız, 27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır.Sonuçlarınızı http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirsiniz.

Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum."

MSÜ SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

Sınav sonrası adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İnternet sayfasında ilan edilmiş olan sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

MSÜ SINAV SONUCUNA GÖRE KİMLER 2. AŞAMAYA KATILACAK?

MSÜ 2. seçim aşamasına sınavlarda belirlenen taban puanı alan ve tercih işlemlerini tamamlayan kişiler çağrılacak.

MSÜ SINAV SONUCUNA GÖRE KİMLER ELENECEK?

Duyurulan tarihler arasında tercihlerini tamamlamayan kişiler gerekli taban puanını almış olsalar dahi 2. seçim aşamasına katılamayacaklar. Bu sebeple adayların puanlarının duyurulması sonrası çevrimiçi olarak tercihlerini tamalamaları gerekmektedir.

Taban puana ulaşamayan kişiler de tercihde bulunamayacakları için otomatik olarak diğer aşamalardan elenmiş sayılacaklardır.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler