HABER

Muğla'ya uydu kent

MUĞLA (İHA) - Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Akçaova Köyü'nde 25 bin kişilik bir uydu kent inşa edileceğini söyledi. Belediye Başkanı Osman Gürün, 100 günlük icraatını anlattı. Konuşmasına Toptancı Hali ile Zihni Derin İş Merkezi Otoparkı ve Muğla Kültür Evi'nin tamamlandığını bildirerek başlayan Gürün, şunları söyledi:

"Yaz aylarında açılışını yapacağımız Muğla Kültür Evi için hemşehrilerimizden Muğla'nın geçmişini anlatan çok sayıda doküman getirmelerini bekliyoruz. İsteyen bunları bağışlar, isteyen daha sonra geri alabilir. Zihni Derin İş Merkezi'nin bodrumunda yeralan otopark tamamlandı. 170 araçlık bu otoparkı çok yakında hizmete açacağız."

Belediye Başkanı Osman Gürün, Akçaova Köyü'nde inşa edecekleri uydu kent projesini de Muğlalılara yeni yıl hediyesi olarak müjdelediğini açıkladı. Başkan Gürün, "Akçaova Köyü ve Yeşilyurt yol ayrımına kadar olan bölge belediye sınırlarımız içine alındı. Eğergediği'ndeki karayolunun sol tarafında 2 bin 500, sağ tarafından 5 bin konutluk olmak üzere Muğla Küçük Sanayi Sitesi'nin 2 katı büyüklüğünde bir site kurmayı planlıyoruz. İnşaat için Afet İşleri Bölge Müdürlüğü'nden rapor bekliyoruz. Rapor gelir gelmez çalışma başlayacak. Proje tamamlandığında, içinde 25 bin kişinin yaşayabileceği muhteşem bir uydu kent ortaya çıkacak" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön