KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Muslukta biriken inatçı kireci yok etmenin en kolay yolu

  Muslukta ve musluk bataryasında biriken kireç ve su lekelerini temizlemek büyük bir zorluktur. Ne kadar ovalarsanız ovalayın kuruduğunda eski haline döndüğünü fark etmişsinizdir. İnatçı kireç lekelerini temizlemek aslında düşündüğünüz kadar zor değildir. Evinizde limon varsa, işte size muslukta biriken inatçı kiri temizlemenin en kolay yolu...

  Birçok evde musluklarda kireç birikimi yaşanıyor. Bazıları su borularına takılan apartla evde kullanılan su kirecini yumuşatmaya çalışır. Ancak her şeye rağmen su damlacıklarında yer alan kireç bir süre sonra birikir, musluğu tıkar ve leke oluşumuna neden olur.

  iStock-178836793

  Kireç, esas olarak kalsiyum ve magnezyumdan oluşan, sert su buharlaştığında geride kalan ve ne kadar uzun süre temizlenmezse, çıkarılması o kadar zor olan bir maddedir.

  MUSLUKTAKİ KİREÇ NASIL TEMİZLENİR?

  Kireç birikmesi sadece kötü görünmekle kalmaz, aynı zamanda sertleşmek için çok uzun süre bırakıldığında hasara da neden olabilir. Su akışını kısıtlayabilir, musluk ve duşlarınızın verimliliğini azaltabilir. Bunu önlemenin en kolay yolu ise limon!

  iStock-507518814

  Musluktaki kireç ve su lekelerinden kurtulmak için yapmanız gereken çok basit. Limonu ortadan ikiye bölmek. Limonun içiyle musluğu ve bataryayı ovalamak. İşte bu kadar basit.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler