Müsteşar Fatih Acar görevinden alındı

İktidar ile Gülen cemaati arasındaki gerilimin neden olduğu bürokrasideki atama operasyonları, 30 Mart seçiminin ardından yeni bir boyut kazanarak sürüyor.

Müsteşar Fatih Acar görevinden alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, bugün görevinden alınıyor. Acar, Gülen cematine yakın bir isim olarak gösteriliyordu. Ancak bakan Faruk Çelik'in sahip çıkması nedeniyle görevinden alınmadığı iddia ediliyordu.

Seçimden sonra Cumhurbaşkanlığı'na yeni atama kararnameleri gönderilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, bu kararnamelere onay verdi. Bu çerçevede Başbakanlık Müşavirliğine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar atandı. Bir başka deyişle müsteşar, kızak göreve çekildi. Emin Zararsız’ın 2011 Ağustos ayında Milli eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevine geçirilmesiyle boşalan SGK Başkanlığı koltuğuna Fatih Acar oturtulmuştu. Gülen Cemaati’ne yakın bir isim olarak gösterilen Fatih Acar’ın göreve başlamasıyla birlikte, Milli Görüş kökenli personele karşı bir tasfiye hareketi başlattığı iddia edilmişti. Acar, geçen yıl müsteşar olmuştu. Acar, müsteşarlığının birinci yılında görevinden alındı.
Kritik kurumlardan biri olan SGK'nın iki üst düzey yöneticisi de görevden alındı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sağlam da, bakanlık müşavirliği görevine çekildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Ali Pekten de, bakanlık müşaviri olarak tayin edildi.
Seçimin ertesinde 1 Nisan 2014 tarihinde de, şu atamalar yapılmıştı:

*Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkan Yardımcısı Harun Tuncer, Başbakanlık Başmüfettişliğine atandı.
*Gençlik ve spor Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı İsmail Oral başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.
*Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'na Mehmet Haluk Uçkun getirildi.

*Mülkiye başmüfettişliklerine; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanı Ahmet Tüzmen getirildi.
*Maliye Bakanlığı Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Şeref Çolak yeniden tayin edildi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Yav mynet nasıl bir haber anlayışıdır bu, sadece haberler okunsun diye saçma sapan şeyler yazıyorsunuz. Tamam adam görevden alındı ama nereye? Ulen adam Başbakanlık Müşavirliği'ne getirildi. İnanmayan açsın bu günkü resmi gazeteyi baksın.
BU FATİH PEK TEHLİKELİDİR....BAŞIMI ORTAYA KOYMUŞUM DİYEN BİR BÜROKRATIN MARİFETLERİ PEK ÇOKTUR....ALİ PEKTEN VE GÖREVDEN ALINAN 12 BÖLGE MÜDÜRLERİ ONUN KUVVETİ VE GÜCÜYDÜ...MHP YE GEÇEN ESKİ AK PARTİLİ BAKANIN EKİBİDİR....KURUMDA İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRMEYENLERİ MOBİNG UYGULAYAN EKİPLERDİR...MALİYETİ ARTIRAN EKİP BU EKİPTİR....BUNLAR PERSONELİN PARASIYLA MUZ ALAN...KENDİLERİNE MAKAM ARACI ALAN EKİPTİR...BUNLAR AK PARTİLİ DEĞİL PARALEL Cİ VE NHP Lİ OLARAK BİLİNİRLERDİ...ALLAH ŞAHİT KURUM PERSONELİ ŞAHİTTİR...ASLINDA SAĞLIKTAKİ BAŞARI AKPARTİNİN PARA ZORUYLA YAPTIRDIĞI BAŞARIDIR...ENGELLDİLER.
Evet Mynet apsunun söylediği doğrudur. Adam Başbakanlık müşavirliğine atanmış. Bu ne müzevirlik.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler