HABER

Nikah masasında şaşkına çeviren olay! Damat adayı matematik testinden geçemeyince düğün iptal edildi

Nikah masasında nikahın kıyılamayışının sebebinin bir matematik sorusu olması hem damadı hüsrana uğrattı, hem de davetlileri şaşkına çevirdi. Hindistan'da yaşanan bu ilginç olayda gelin damada çarpım tablosunu sorup cevap alamayınca, ''Matematiğin temellerini bilmeyen biriyle evlenemem'' dedi.

Nikah masasında şaşkına çeviren olay! Damat adayı matematik testinden geçemeyince düğün iptal edildi

Hindistan'da bir düğünde, damat gelin tarafından sorulan matematik sorusunu bilemediği için düğün iptal edildi. Hindistan'da başkent Yeni Delhi yakınlarındaki Uttar Pradesh'te gerçekleşen bir düğün, matematik sorusu nedeniyle iptal edildi.

DAMAT ÇARPIM TABLOSUNU BİLEMEDİ

Evliliklerin çoğunun ailelerin ayarlamasıyla yapıldığı Hindistan'da, düğün alanına gelen damat, gelin tarafından kendisine sorulan çarpım tablosunu yapamadı.
Bunun üzerine gelin, 'matematiğin temellerini bilmeyen biriyle evlenemeyeceğini' söyledi. Arkadaşları ve aile üyeleri ise, fikrini değiştirmesi konusunda gelini ikna edemediler.

''OKULA GİTMEMİŞ BİLE OLABİLİR''

Gulf News'in haberine göre, gelinin kuzeni, damadın eğitimsiz olduğunu öğrenince şaşırdıklarını açıkladı ve şunları söyledi: Ailesi, damadın eğitim düzeyi konusunda bizi bilgilendirmemişti. Okula gitmemiş bile olabilir. Damadın ailesi bizi aldattı, ama cesur kız kardeşim sosyal tabudan korkmadan dışarı çıktı.

Her iki taraf da, köyün önde gelen vatandaşlarının müdahalesi konusunda anlaştığı için polis herhangi bir soruşturma başlatmadı. Ancak, anlaşmanın bir parçası olarak gelin ve damadın ailelerinin hediye ve mücevherleri iade etmeleri gerekecek.

Geri Dön