HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul ve Ankara’da okullar tatil mi? İşte 6 Şubat 2023 kar tatili olan iller

Elverişsiz hava koşulları nedeniyle Valiliklerden ve Meteorolojiden uyarlar peş peşe gelmeye devam ediyor. Meteoroloji 25 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Okullar, kar yağışı nedeniyle birçok ilde tatil edildi. Vali Yerlikaya İstanbullulara, karla karışık yağmur ve kar yağışı için uyarı yaparken başta İstanbul olmak üzere Ankara'da okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor. İşte ayrıntılar...

OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul ve Ankara’da okullar tatil mi? İşte 6 Şubat 2023 kar tatili olan iller

Olumsuz hava şartları yurt genelinde etkisini göstermeye başladı. Birçok ilde kar yağışı, buzlanma beklenirken valiliklerden peş peşe okulların tatil edildiği açıklaması geldi. Bununla birlikte gözler İstanbul, Ankara gibi nüfus yoğunluğu olan şehirler için gelecek tatil açıklamasına çevrildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbullulara önemli uyarıda bulundu. Peki okullar tatil mi? İstanbul ve Ankara’da okullar var mı? İşte detaylar...

OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul ve Ankara’da okullar var mı? İşte 6 Şubat 2023 kar tatili olan iller

İSTANBUL VE ANKARA'DA OKULLAR VAR MI?

İstanbul ve Ankara'da okulların tatil edildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul'da okulların yarın (6 Şubat) tatil edildiğini duyurdu. Yerlikaya açıklamasında:

"Kıymetli Hemşehrilerim
Sevgili Öğrenciler,

⏰20.00’de Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzün paylaştığı verilere göre

????İlimizde beklenen kötü hava koşulları nedeniyle

✅Temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime 6 Şubat Pazartesi günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir." ifadelerini kullandı.

Ankara Valisi Vasip Şahin ise tatil haberini şu açıklama ile duyurdu:

"Son meteorolojik değerlendirmelere göre, İlimizde yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, öğlen saatlerinden itibaren de yoğun yağış beklendiğinden ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Hamile ve engelli personelimiz ile 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuk sahibi kadın personelimiz idari izinli sayılacaktır."

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbulluları olumsuz hava şartlarına karşı şu ifadelerle uyardı:

"Kıymetli Hemşehrilerim, 14.15 itibarıyla Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgilere göre #İstanbul’da; bu akşam karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenmektedir. Gerekli tedbirlerimizi aldık. Lütfen; 17.00'den itibaren zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım."

OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul ve Ankara’da okullar var mı? İşte 6 Şubat 2023 kar tatili olan iller

BİTLİS VE ŞANLIURFA'DA OKULLAR TATİL

Bitlis'te kent merkezi, Güroymak, Tatvan ve Hizan ilçelerinde okullar 6 Şubat için tatil edildi. Bitlis Valisi Salih Ayhan kar haberini şu sözlerle duyurdu: Değerli evlatlarım, öğretmenlerim; Tatilinizi 1 gün daha uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın."

Şanlıurfa'da kar yağışı nedeniyle tatil uzatıldı. Şehirde 6 Şubat'ta okullar tatil olacak. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan tatil haberini şu ifadelerle duyurdu: "Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat'ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın."

OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul ve Ankara’da okullar var mı? İşte 6 Şubat 2023 kar tatili olan iller

DİYARBAKIR VE MUŞ'TA 2 GÜN TATİL

Diyarbakır okullar Çüngüş ilçesinde 2, Dicle ilçesinde ise 1 gün tatil edildi.

Muş'ta kentte buzlanma, fırtına ve kuvvetli yağış nedeniyle 6 ve 7 Şubat'ta il genelinde okullar tatil edildi.

GAZİANTEP'TE OKULLAR 1 GÜN TATİL

Gaziantep Valisi Davut Gül, okulların yarın tatil olduğunu, "Gaziantep’teki yoğun kar yağışı dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun." sözleriyle açıkladı.

ÇANAKKALE'DE DE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Çanakkale Valiliği'nden okulların tatil olması durumu ile ilgilş açıklama geldi. Valilik açıklamada; "Olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 06 Şubat 2023 Pazartesi günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir.

Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında Kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca, aynı gün il genelinde, hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır." ifadelerine yer verdi.

METEOROLOJİ'DEN 25 İL İÇİN UYARI

Meteoroloji 25 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda, aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklar bekleniyor.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler