HABER

Olay adam konuştu!

Beşiktaş'ta Çek futbol Zapotocny'nin tartışma konusu olan bonservis bedeli hakkında menajer Mithat Halis, Sabah'a çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ın, Ocak 2008'de Udinese'nin 2.3 milyon euro istediği Çek futbolcuyu, 5 ay sonra 4.5 milyon euro'ya transfer ettiğini ilk olarak 5 Ağustos, 2008'de kamuoyuna duyuran Sabah, yeniden gündeme gelen tartışmalara bir pencere daha açıyor.

O dönemde Beşiktaş ile Udinese arasındaki ilk görüşmeleri yürüten menajer Halis, "Ben 2008 yılının devre arasında kamuoyuna yansıyan belgelerin olduğu dönemde Zapotocny'nin menajeriydim. Udinese'nin Beşiktaş kulübüne geçtiği 2.3 milyon euroluk bonservis bedeli belgesi doğrudur. Bu fiyat pazarlıklarla aşağıya çekilebilirdi. Ama transfer o gün gerçekleşmedi. Bu bilgilerden o günkü Beşiktaş menajeri Sinan Engin'in de haberi vardı. (Engin 'Böyle bir faks ve rakamdan haberim yoktu' demişti)" diye konuştu.

ENGİN ARACI OLDU

Daha sonra kendisinin bir anda devre dışı bırakıldığını söyleyen Halis, "Beşiktaş kulübü Sinan Engin aracılığıyla başka menajerlerle bu transferi gerçekleştirdi. Bu süreçte ben ve İtalya'daki partnerim bir anda devre dışı bırakıldık. 5 ay sonra artırdıkları fiyatla ilgili benim herhangi bir şey söyleme durumum yok" ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön