O'nun da facebook sayfası hacklendi

Filistinli bilgisayar uzmanı Halil Shreateh Facebook’ta keşfettiği bir açığın yetkililer tarafından dikkate alınmaması üzerine Faecebook’un kurucusu Zuckenberg’in sayfasını hackledi.

O'nun da facebook sayfası hacklendi

WASHINGTON (İHA) - Facebook’ta arkadaş olmadığı kişilerin bile duvarlarından bildirim yayınlamaya izin veren bir açık keşfettiğini dile getiren Shreateh, durumu site yetkililerine bildirdiğini fakat yetkililerin bunu önemsemediklerini ifade etti.

Bunun üzerine sesini duyurmak ve sitedeki açığı göstermek için, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in duvarında bir mesaj yayınlayan Shreateh, mesajda duvarında bildirim yayınladığı için Zuckerberg’den özür dileyerek durumunu anlattı. Mesajın yayınlanmasından dakikalar sonra, Facebook’tan bir yetkili Shreateh ile temasa geçti ve sitedeki açığı nasıl bulduğu konusunda detaylı bilgi istedi.

Filistinli uzmanın Zuckerberg’in duvarında yayınladığı mesajdan sonra bir açıklama yapan Facebook güvenlik uzmanlarından Matt Jones, açığı kısa sürede düzelttiklerini söyledi. Diğer yandan, Facebook, Shreateh’in sitedeki hesabını geçici olarak askıya aldı. Facebook yetkilileri, sitede açık bulanlara verilen 500 dolarlık ödülün, izin almadan kullanıcıların duvarlarını kullanarak bu açığı göstererek kullanım koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle, Shreateh’e verilmeyeceğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler