Operada Bellini rüzgarı esecek

İstanbul (AA)- İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ünlü İtalyan opera bestecisi Vincenzo Bellini'nin "I Capuleti E I Montecchi (Romeo&Juliet)" adlı eserini Türkiye'de ilk kez sahneleyecek.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon'da 22 Martta prömiyerini, 25 Martta galasını yapacağı operayı, İtalyan Kültür Merkezinin iş birliğiyle gerçekleştirecek. Shakespeare'in ünlü romantik tragedyası ile aynı içeriği paylaşan "I Capuleti E I Montecchi" operasını, Yekta Kara sahneye koydu.

Bellini'nin bu ünlü eserinde orkestrayı, konuk şefler Giorgio Croci ve Peter Valentovi dönüşümlü yönetecek. Eserin dekorları konuk dekoratör Christian Floeren, kostümleri Gizem Betil, ışık tasarımı ise Ahmet Defne imzasını taşıyor. Koro şefliğini Markus Baisch'ın üstlendiği eserde, dönüşümlü olarak
"Capellio" rolünü Suat Arıkan, Kenan Dağaşan, Zafer Erdaş, "Giulietta" rolünü Otilya İpek, Artemisa Repa, Özgecan Gençer, "Romeo" rolünü Aylin Ateş, Nesrin Gönüldağ, "Tebaldo" rolünü Caner Akın ve Ari Edirne, "Lorenzo" rolünü ise Bülent Atak üstlenecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler