HABER

Son dakika: Ortaokul öğrencilerinin kavgası infiale yol açmıştı! Bakanlıktan açıklama geldi

Son dakika haberine göre, Erzurum'da 13 ve 14 yaşındaki ortaokul öğrencilerinin erkek arkadaş yüzünden birbirlerine girmesi ve o anların sosyal medyada paylaşılmasıyla ilgili, Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, skandal görüntüler hakkında müfettiş görevlendirilerek inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi. Öte yandan gözaltına alınan ve Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 öğrenci savcılıkça serbest bırakıldı.

Son dakika: Ortaokul öğrencilerinin kavgası infiale yol açmıştı! Bakanlıktan açıklama geldi

Son dakika haberi... Erzurum'da iki ortaokul öğrencisinin kavga görüntüleri infiale yol açmıştı. Skandal görüntülere ilişkin Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Erzurum'da iki öğrencinin şiddet olayına karıştığı iddiasıyla sosyal medyaya yansıyan görüntüler hakkında Bakanlığımızca müfettiş görevlendirilerek inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDILAR

Erzurum'da şiddet olayına karışan ve sosyal medyada görüntüleri yer alan öğrenciler gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, sosyal medyaya yansıyan kız öğrencilerin kavga ettikleri görüntülere ilişkin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince soruşturma başlatıldı.

Kimlikleri tespit edilen öğrencilerden olayda dayak yediği iddia edilen kız öğrenci İ.D. (12) ile kavgaya karışan kız öğrenci Ç.D. (12), görüntüleri çekerek sosyal medyada paylaşan erkek öğrenci H.A. (14) ile yanlarında oldukları belirlenen 3 öğrenci daha gözaltına alındı.

Çocuk Şube Müdürlüğüne getirilen öğrenciler buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Öğrenciler çıkarıldıkları savcılıkça serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Erzurum'da 13 ve 14 yaşındaki ortaokul öğrencileri erkek arkadaş yüzünden kavgaya tutuşmuşlardı.

Atıl halde bulunan binaya İ.D.'yi götüren Ç.D., burada 8'inci sınıf öğrencisini arkadaşlarıyla birlikte tekme tokat dövmüştü. İ. D.'ye tokat atıp, sürükleyen Ç.D., "Çoluk, çocuksun. Büyü de gel, tamam mı? Burada dayağı yiyip eve gideceksin. Bunu biliyor musun? Tamam şimdi öğrenmiş oldun değil mi?" demişyi. Ç.D., İ.D.'yi kurtarmak isteyen arkadaşlarına da "Hayır, tutmayacaksın" diyerek tepki göstermişti.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler