HABER

ÖSYM'den YDS uyarısı

ÖSYM, bugün sona erecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (YDS) başvuru süresinin uzatılmayacağını bildirdi.

ÖSYM'den YDS uyarısı

ÖSYM'den yapılan açıklamada, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile Kamu Personelinin Yabancı Dil Bilgisi Seviyesinin Tespitine Dair Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik uyarınca YDS'nin 1 Eylül 2013 tarihinde yapılacağı hatırlatıldı.

Açıklamada, sınavın Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacağı, 15 Temmuz'da başvurusu alınmaya başlanan sınava bugüne kadar 145 bin 276 kişinin müracaat ettiği belirtildi.

Bireysel olarak başvuru yapamayacak olan adayların, mesai bitimine kadar başvuru merkezlerine gitmeleri, bireysel olarak internet üzerinden başvuru yapacak adayların ise saat 23.59'a kadar başvurularını tamamlamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Açıklamada, başvuru ücretinin yatırılmış olmasının 'başvuru' yapmak anlamına gelmediği belirtilerek, başvuru süresinin uzatılmayacağı kaydedildi. A.A

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ilk sınavda milleti parçaladınız başvuru sayısı doğal olarak yarı yarıya inmiş. Böyle devam edin. Memura vereceğiniz extra 30 lira için 5bin liralık masraf ettirin
bu sınava girmeyeceğim. görüyorum ki birçok kişi de benim gibi düşünmüş. ösym neden 50 tl başvuru ücreti alıyor. 50 tl az para mı? ben 2 gün çalışacağım ki 50 tl kazanabileyim. gören de sancak isviçrede yaşıyoruz. asgari ücret 775 Tl sınav ücreti 50 tl
ücret sıkıntısından önce, en önemli konu ÜNİVERSİTELERİN KADRO ADALETSİZLİĞİ. Canla başla çalışıpta kadrodan yoksun bırakılan, özlük hakları gasp edilen akademisyenler var. diğer tarafta, lafla parti pırtı ayağı ile oturduğu yerden kadro işgal edip parazit geçinen onca akademisyen bozuntusu var. bu çarpık yapıya devlet dur demeli, haklı haksız belli olmalı, kısacası aslanı çakala boğdurmamalı.
Geri Dön