HABER

Özatay ve Akmansoy'un cenazeleri toprağa verildi

İSTANBUL (İHA) - Tedavi gördüğü SSK Okmeydanı Hastanesi'nde dün yaşamını yitiren Türk Sineması'nın kötü adamı Turgut Özatay ve kısa bir süre önce hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Meral Akmansoy'un cenazeleri, bugün toprağa verildi.

Sanatçılar için, bugün Teşvikiye Camii'nde tören düzenlendi. Törene Hülya Koçyiğit, Ahmet Uğurlu, Ferdi Tayfur, Nejat Uygur başta olmak üzere çok sayıda sanatçı katıldı. Taziyeleri kabul eden Meral Akmansoy'un eşi Tekin ve kızı Arzu Akmansoy'un güçlükle ayakta durabildikleri gözlendi. Turgut Özatay'ın eşi Metin Özatay ise, yakınlarının yardımıyla taziyeleri kabul etti.
Cenaze namazı için Teşvikiye Camii'ne gelen ünlü arabesk sanatçısı Ferdi Tayfur, Turgut Özatay ile birlikte 4 filmde oynadıklarını belirterek, "Sinemada 'kötü adam' alarak tanınmasına rağmen, yumuşacık bir kalbe sahipti. Son dönemlerinde bir araya gelemediğimiz için üzgünüm. Allah'tan her iki kaybımız içinde rahmet diliyorum" dedi. Sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit ise, üzüntüsünü dile getirerek, sanatçıların ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundu.

Cenaze namazı için saf tutan erkeklerin yanında, Meral Akmansoy'un kızı Arzu Akmansoy'un da yer alması dikkat çekti. Babasının yanında saf tutan Arzu Akmansoy, annesinin cenaze namazını kıldı. Kılınan namazın ardından Turgut Özatay Feriköy, Meral Akmansoy ise Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön