HABER

Pervin Buldan, PKK'lı cenazesine katılan vekilleri böyle savundu: Bu bizim geleneğimizde var!

Van'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Eren Bülbül'ün katili olan PKK'lının cenazesine katılan vekillerini savunarak "Arkadaşlarımız taziyelere gittiler. Bu bizim kültürümüzde olan bir şeydir. Elbetteki yaşamını yitiren insanlarımızın ailelerine gitmek bizim en büyük görev ve sorumluluğumuzdur" dedi.

Pervin Buldan, PKK'lı cenazesine katılan vekilleri böyle savundu: Bu bizim geleneğimizde var!

Van'da 3 günlük kampa giren HDP milletvekilleri, kampın ikinci gününde Edremit ilçesindeki bir otelde toplantı yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekillerinin PKK'lı teröristlerin cenazesine katılmasını savundu.

HDP'Lİ VEKİLLER PKK'LI CENAZESİNDE

Gümüşhane'de PKK'lı teröristlerle jandarma özel harekat birlikleri arasında çıkan çatışmada, 2 terörist etkisiz hale getirilmişti. Yapılan araştırmada teröristlerden birinin Trabzon'un Maçka ilçesinde geçen yıl Ağustos ayında çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden teröristlerden kırmızı listede aranan PKK'nın sözde Karadeniz bölge sorumlusu Zeynel kod adlı Mehmet Yakışır olduğu tespit edilmişti.

PKK'lı teröristin cenazesine, HDP Diyarbakır milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Remziye Tosun da katılmış, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı iki vekil hakkında soruşturma başlatmıştı.

"BU BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE OLAN BİR ŞEYDİR"

Buldan, terörist cenazesine giden milletvekillerini savunurken şöyle konuştu:

"HDP'den seçilen 4 milletvekiline hızla soruşturmanın açılmasını asla kabul etmiyoruz. Arkadaşlarımız taziyelere gittiler. Bu bizim kültürümüzde olan bir şeydir. Elbetteki yaşamını yitiren insanlarımızın ailelerine gitmek bizim en büyük görev ve sorumluluğumzdur. Kim, neden dolayı yaşamını yitirmiş olursa olsun biz o ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz. İnsanların yaşamını yitirmemesi için yürüttüğümüz büyük bir mücadele var. Ama buna rağmen insanlar yaşamını yitiriyorsa eğer, bu çatışmalı süreçte hayatını kaybeden insanlarımızın aileleriyle birlikte olmak bizlerin görevidir. Bunu her zaman yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
15 YAŞINDA BİR MASUMUN KATİLİNİN CENAZESİNE GİDİP BİRDE KİM OLURSA OLSUN KÜLTÜRÜMÜZDE VAR DİYE SAVUNMA YAPIYOR UTANMADAN ARLANMADAN ERENİN KANI SİZİNDE ELİNİZDEEE
peki neden eren bülbülün ailesine gitmediniz başsağlığına gitseydiniz görürdünüz dünya kaç bucak...
Nasıl bir ruh hali bunlar. Neyin mücadelesi, masumları öldürerek mi? Masum insanlara kurşun sıkan bu canilere kucak açmak da ne demek? Sen benim verdiğim vergilerle karnını doyuruyorsun. Bu ne aymazlık, bu ne pervasızlık, yediğiniz içtiğiniz her lokma boğazınıza dizilsin, haram zıkkım olsun. Yeter artık.
Geri Dön