KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Pirinci ıslattığınız suyu sakın dökmeyin! Meğer öyle bir faydası varmış ki... Duyan şaştı kaldı

  Pirinci ıslattığınız suyun dökülmesi alışılmış bir davranıştır, ancak bilmediğiniz bir şey var: Bu su, bitkiler için mükemmel bir sulama kaynağıdır. Pirinç suyu, bitkilerin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içerir. Bu şekilde, atık oluşumunu azaltırken aynı zamanda bitkilerinizin sağlıklı büyümesini teşvik edebilirsiniz. Sadece bir gıda artığı olarak değil, aynı zamanda bitki yetiştirme sürecinizde verimli bir şekilde kullanabileceğiniz bir kaynak olarak değerlendirilebilir.

  Pirinci ıslattığınız suyun dökülmesi alışılagelmiş bir davranıştır, ancak aslında bu suyun bitkiler için önemli bir kaynak olduğunu biliyor muydunuz? Pirinç suyu bitkilerin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içerir ve onların sağlıklı büyümesine katkı sağlar. Bu suyu kullanarak bitkilerinizi sulamak sadece atık oluşumunu azaltmakla kalmaz aynı zamanda doğal ve etkili bir bitki besleme kaynağı olarak etki gösterir. Bu şekilde, pirinci ıslattığınız suyu dökmek yerine bitkilerinizi sulamak, hem doğal kaynakları değerlendirmek hem de bitki yetiştirme deneyiminizi geliştirmek için harika bir yoldur.

  PİRİNCİ ISLATTIĞINIZ SUYU SAKIN DÖKMEYİN

  Pilav veya diğer yemeklerde kullanmak üzere pirinci suda bekletiyor musunuz? Birçok kişi yemek yapmak üzere prinçleri suda ıslatıyor. Bekletilen su bir süre sonra beyaz renge bürünüyor. İşte o suyu artık dökmenize gerek kalmayacak. Bekletilmiş pirinç suyunun faydası oldukça şaşırttı.

  iStock-1281196651

  Pirinç içermiş olduğu değerli minerallerin bir kısmı bu suda kalmaktadır. Bu su ev bitkilerinizi sulamak için iki haftada bir kullanılabilir. Bitki kökleri aracılığıyla bu zengin bileşimi direkt çekecektir.

  BİTKİLER

  Hatta makarnayı tuzsuz ve yağsız yapıyorsanız, o su da kullanılabilir.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler