HABER

Piyango biletleri internette

ANKARA (İHA) - Milli Piyango İdaresi, piyango biletlerinin sanal ortamda satışına ilişkin düzenleme yaptı.

Milli Piyango İdaresi'nden yapılan açıklamada, karşılığı nakit olmayan piyangolar ve çekilişler hakkındaki yönetmelikle "Bilet satış, çekiliş ve ikramiye yönetmeliği" gününün gelişen şartlarına uygun olarak yeniden düzenlendiği bildirildi.

Buna göre, Milli Piyango İdaresi'nin izni ve denetimiyle yapılan karşılığı nakit olmayan piyangolar ve çekilişlerin halka açık mekanlarda ve dileyen herkesin rahatlıkla izlemelerine imkan sağlayacak düzenlemeler getirildi. Sanal ortamda piyango düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Katılıma ilişkin şifre ya da şans numarasının SMS ile gönderileceği durumlarda 1 SMS bedelinden fazla ücret alınamayacak. Bu çekilişlerde dağıtılamayan ikramiyelerin Kızılay ve Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu gibi kuruluşlara bağışlanmasına yönelik yeni kurallar getirildi.

Sanal ortam üzerinden Milli Piyango biletlerinin satışına da imkan sağlandı. Sanal ortamda yapılacak bilet satışlarında, aşırı bilet alımını, 18 yaşından küçüklerin oyuna iştirakini ve bunlara ikramiye ödenmesini engelleyen düzenlemeler yapıldı. Milli Piyango bayilerinin ikramiye ödeme yetkileri yükseltildi. Bunların yanı sıra tüketicilerin ve çekilişe katılanların haklarını tam ve eksiksiz olarak kullanabilmelerine yönelik bir takım yaptırımlar getirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön