PKK'dan flaş açıklama

PKK terör örgütü, 2013'ten bu yana devam eden barış sürecinin sona erdiğini açıkladı.

PKK'dan flaş açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarının ardından örgütten Associated Press ajansına yapılan açıklamada, "Türkiye ateşkesi bitirdi" denilerek 2013'ten bu yana devam eden barış sürecinin sona erdiği belirtildi.

PKK adına AP'ye açıklama yapan Zagros Hiwa, hava operasyonu sonrası meydana gelen zaiyatın incelediğini belirtirken, can kaybı olmadığını açıkladı.

Aynı zamanda PKK'ya yakın bir internet sitesinde yapılan açıklamada da ateşkesin bittiği iddia edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''24 Temmuz gecesi saat 23.00 sularında Türk ordusuna ait çok sayıda savaş uçağı medya savunma alanlarımızda başta Behdinan bölgesi olmak üzere yoğun bir bombırdımana başlamıştır. Yapılan yoğun bombardıman devam ederken
25 Temmuz gece yarısı 01.00'den itibarende Kandil ve Hakurk alanlarına da yoğun bir bombardıman başlamıştır. Yapılan bu yoğun hava bombardımanlarıyla da ateşkesin bir anlamı kalmamıştır.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 202 yorum
ZATEN HİÇ BİR ZAMAN OLMADI VE OLMAYACAK TAKİ TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYANA KADAR GEBERİN ALLAHSIZLAR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
@california.gs güzel konuşuyonda hangi şerefsizler kazıyacak bi görebilsek
ateşkes bitmiş bitsin ulan inşallah kokunuz kazınacak
@ememrahgungor Hala anlayamıyorsunuz top ve tüfekle, faili meçhullerle 30 yılda bitmedi.Sadece ölen yoksul ailelerin çocuklarına oluyor.Merak ediyorum çocuğunuz Hakkari'de olsaydı bu şekilde savaş çığırtkanlığı yaparmıydınız.Kaç tane zengin çocuğu doğuda askerlik yapıyor.Klavye başında kahraman olmak kolay.
ŞİMDİ MECLİSİN İDAM CEZASINI GERİ GETİRMESİ VE UYGULAMAYA GEÇİRMESİNİ BEKLİYORUM. BU İŞİ YAPACAK PARTİYE HANGİSİ OLURSA OLSUN ÖMRÜMÜN SONUNA KADAR OY VERİRİM.
KESİNLİKLE HAKLISIN, AB HİKAYE.VATAN HAİNİ VE DİĞER ÜLKELERE HİZMET EDEN NE KADAR YAVŞAK VARSA HEPSİ İBRETİ ALEM İÇİN ASILSIN.BAK O ZAMAN DIŞ MİHRAKLAR KENDİNE HİZMET EDECEK BU GİBİ O... ÇOCUĞUNU BULABİLECEKLER Mİ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler