HABER

PKK'ya kaynak sağlayan şebeke çökertildi

AYDIN (İHA) - Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Aydın İl Kaçakçılık Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin son dönemde ortaya koyduğu başarılı operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Dün gece gerçekleştirilen operasyonla Doğu illerinden getirilerek Söke'de piyasaya sürülmek üzere 29.5 kilo uyuşturucu madde ele geçerken ve bu maddeleri pazarlayan 4 kişilik şebeke çökertildi.

Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı istihbarı çalışmalar neticesinde Doğu illerinden Söke'ye çok miktarda Esrar getirilerek buradan Aydın'daki değişik noktalarda pazarlanacağı yolunda ihbar alan ekipler harekete geçti. Söke Fevzipaşa Mahallesinde belirlenen bir adrese baskın düzenleyen polis evde birer ve ikişer kiloluk poşetlerde satışa hazır vaziyette toplam 29 kilo 555 gram esrar maddesi ele geçirdi. Olayla ilgili şüpheli F.A ve esrar maddelerini doğu illerinden Söke'ye getirerek pazarlamaya çalışan şüpheliler Z.G, M.B ve F.D yakalandı. Şahıslar ile birlikte ele geçen esrar maddesi yanında ikisi kuru sıkı olan 4 adet tabanca ele geçirildi. Şüpheliler Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilirlerken; şahısların çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Söke İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Serin ile Aydın Kaçakçılık Şube Müdürü ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tayfun Albayrak; vatandaşın huzuru için bu tür operasyonların devam edeceğini söyledi. Narkotik'in Emniyet Müdürlüğü açısından önemini vurgulayan Aydın İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tayfun Albayrak; "Ülkenin başlıca sorunu terör örgütlerine kaynak sağlayan ve geleceğimizin zehirlenmesine neden olan uyuşturucu maddeler konusunda hassasiyetle duruyoruz. Zehir tacirlerine aman vermeyeceğiz. Operasyonlarda emeği geçen Söke Emniyet mensuplarımıza da teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız rahat olsunlar, onların huzuru için gece-gündüz demeden çalışıyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön