Resulayn ve Tel Abyad'da YPG mevzileri vuruluyor!

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Resulayn'daki YPG mevzilerinden dumanlar yükseliyor. Bölgede peş peşe dört patlama meydana geldi. Ayrıca Tel-Abyad ve Resulayn'da 30 kilometre kadar içeri girildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı son açıklamayla Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon 'Barış Pınarı Harekatı' adıyla başladı.

213213213

Türk savaş uçakları, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat nehrinin doğusunda 30 kilometre derinliğe kadar girerek terör örgütü YPG hedeflerini vurdu.

Türk savaş uçakları, Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri’nin doğusunda yer alan ve yaklaşık 30 kilometre derinlikteki terör örgütü YPG hedeflerini imha etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait F16 savaş uçakları, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında YPG hedeflerini vurdu.

Savaş uçakları, Fırat nehrinin doğusunda, terör örgütü YPG/PKK’nın işgalindeki bölgede yaklaşık 30 kilometre derinliğe kadar indi.

Ayn İsa ilçesi çevresindeki Rami Hava Üssü ve cephaneliği ile Aluk, Mustel, Esadiye, Fender ve Huşan köylerindeki terör örgütü hedefleri, savaş uçaklarınca bombalandı.

Bombardımanda Resulayn ilçesi ve bazı çevre köyler ile Derik ve Kamışlı ilçeleri kırsalındaki terörist unsurlar da vuruldu.

Terör örgütü YPG mensupları ise Türk savaş uçaklarının görüşünü kısıtlamak amacıyla lastik yakıyor.

Öte yandan TSK Topçu birlikleri, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Tel Abyad'da örgütün mevzilerini obüs atışlarıyla hedef alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa süre önce "TSK, Suriye'nin kuzeyinde YPG ve IŞİD terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır." diyerek operasyonun başladığını duyurmuştu.

SDG'DEN '50 KM DERİNLİK' AÇIKLAMASI

Öte yandan YPG'nin çatı örgütü SDG Türk savaş uçaklarının Suriye'de 50 kilometre derinliğe kadar ilerlediğini ve Ayn İsa'daki hedefleri vurduğunu duyurdu.

'ACIMAYACAĞIZ'

Türkiye destekli Suriyeli muhalif güç, kendilerine savaşmaktan başka çare bırakmayan YPG'lilere acımayacaklarını söyledi.

Suriye Milli Ordusu açıklamasında "Onlara sert bir darbe indirin ve mermilerinizle cehennemi yaşatın" dedi.
Siviller ile YPG karşıtlarına ise zarar verilmeyeceği de söylendi.

SINIR BİRLİKLERİNE SEVKİYAT SÜRÜYOR

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere komando takviyesi sürüyor.

Çeşitli bölgelerden daha önce Kilis'e gönderilen askeri araçlardan oluşan konvoy, Elbeyli ilçe merkezinden geçerek Gaziantep istikametine doğru hareket etti.

Komandoların sınır birliklerine takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 131 yorum
Allahuekber Vurun Aslanlar Vurunki Günyüzü Görmesin Çakallar!
boş arazileri vuruyorlar teröristler terk etti bile
@kulyutmaz_orklarakarsi dün adamlar çekildi mevziler boş demediniz mi? dağa taşa ateş edin ver mehteriiii veeeeeer
@kulyutmaz_orklarakarsi Sana bir şey soracağım sen işsiz misin? Gerçek bir Vatansever burada çocukça boş yazılar yazacağına, çalışır ülkesine bir katkısı olur. Senden rica ediyorum burayı terket, sana burda bile tahammülümüz yok gerçekte nasılsındır tahmin bile etmek istemiyorum. Allah ailene sabır versin zor bir durum.
@frtdg tuzak kurmuş olamaz mı? Amaç zaten bölgeyi temizlemek ve kaçacaklar çünkü karşılarında Türk Ordusu var senin gibiler de öyle izleyecek
@kulyutmaz_orklarakarsi Kendini maskeleyemezsin senin kim olduğunu biliyoruz, bütün hainler yakalanıp hesap verecektir.
@kulyutmaz_orklarakarsi klavye erkekleri vergileriniz dağa taşa gidiyo adamlar çekildi ansızın olayını bütün dünya duydu gülüyorum sadece
@dufreyn_13 peki kara harekatı sırasında o mevziler tuzaklanmışsa? 1 askerimin tırnağına zarar geleceğini varsın bomba araya gitsin.
@kulyutmaz_orklarakarsi herseyide biliyosun bos yapma , bos dahi olsa herbiri tuzaklıdır.
@kulyutmaz_orklarakarsi haberi dinlemeden yorum yapmasan daha iyi koskoca devlet salakmı keşif yapmış adamlar gazamız mübarek olsun de geç
@kulyutmaz_orklarakarsi sen külü çoktan yutmuşsun ..
Vurun yiğitler Allah yar ve yardımcınız olsun
vurduğumuz gol olsun , Bismillah ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler