Roj TV iflas etti

Danimarka'da terör örgütü PKK'nın propagandasını yapmaktan suçlu bulunan ve tazminat cezasına çarptırılan Roj TV iflas etti.

Roj TV iflas etti

Danimarka'da PKK’ya yardım ve propagandasını yapmak gerekçesiyle hakkında kapatma kararı verilen ve para cezasına çarptırılan Roj TV iflas kararı aldı.

Gazete ve Televizyon kanallarına bir basın bildirisi gönderen Roj TV Genel müdürü İmdat Yılmaz Roj TV ve yapımcı firma Mezopotamya TV’nin 10 milyon kron (1,4 milyon euro) parayı ödeyecek durumda olmadığını belirterek iflas kararı aldıklarını bildirdi.

Kopenhag şehir mahkemesi tarafından önce her iki TV kuruluşuna verilen ikişer buçuk milyon kron para cezası, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5’er milyon krona yükseltilmiş ayrıca iki televizyon kanalının kapatılmasına karar verilmişti. Roj TV yönetimi karara en üst ve son mahkeme olan Yüksek Mahkemede itiraz ederek, cezanın dava sonuçlanıncaya kadar ertelenmesini istemişti. Ağır Ceza Mahkemesi ise paranın Yüksek Mahkeme kararını beklemeden hemen ödenmesini istemişti.

İmdat Yılmaz, mahkemenin parayı karar tam sonuçlanmadan istemesini haksızlık olarak yorumlayarak “Aslında dava tam sonuçlanmadı. Bu nedenle cezanın ödenmesi için yüksek mahkeme kararının beklenmesini istedik ama mahkeme kabul etmedi. 10 milyon kronu (1,4 Milyon euro) ödememiz için bankalar da anlayışlı davranmadı. Bu nedenle iflas kararı almaktan başka çaremiz kalmadı” dedi.

Roj TV davası haricinde Devlet Başsavcısının daha önce gözaltına alınan ve bir süre gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan 12 PKK’lıdan 7 si hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık etmek, terör örgütü yararına haraç toplamak ve 67 milyon kronu (yaklaşık 900 bin euro) ayrıca 140 milyon kron (9,5 milyon euro) Terör Örgütüne aktarmak suçlarından açtığı dava ise devam ediyor. (DHA)

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Harika haber
ne olacak liceden uyuşturucu parasını gönderirler kaparlar borcu
adamlar salak değil heralde bu parayı ödemezler tabiki başka bir isimle 2ay içinde yeni bir kanal açarlar...
türkiye bu tv nin 10 yılda anca teröre destek verdiğini kabul etirebildi şidi ise isim değiştirip başa bir isimle meydana çıkacaklar bundan basit ne var. birde iflas etmeden önce piysayı güzel bir doandırırlar bu paralarıda terör örgütüne aktarırlar.
danimarka iş işten geçtikten sonra karar aldı ülkemizin uzakta yakında çok düşmanı var hemde çok düşmanlar meclisede kene gibi yapıştılar keneler ilaçla ölüyorda bu sürüngen asalaklara yeni birşey lazım
AKP.varken arkasında sorunmu adamlar niye o kadar parayı ödesinler AKP.Lİ İşadamları TC.hazienesine vergi ödememek için 40 tane dolap çeviriyolar kuran kursu açıyor vakıf kuruyor hazineden milyonlarca dolar kredi alıp firma kuruyor sonra battık diyor villalarda yaşar yat kat ciblere binerken oluyorda yani Rojj tv yi türk sat uydusuna alıversin bay başkokan bey terör örgütü olmaktan çıkarıldığına göre pkk ve roj da artık halkın seyrettiği tv ler olsun varsın KÜRT halkını tebrik ediyorun uyuşmuş değil sahte hoca imama değil aklın youna giderler teknik bilimi seçerler istediklerinide alıyolar.
Kanalı Bilerek Kapattılar. O Kadar Borcu ÖDememek İçin Anlaşmaları Fes Ettiler. Borçda Kapanmış Olacak. Roj tv yi kuranların Yakın Tanıdıklarına Rojbun Diye Açtırırlar Devam Ederler. Bunda Ne Varki. Türkiye'de Her Gün Olan Durum Bu.
hileli iflas. bir milyar doları kontrolü altında tutan pkk için komik rakam. ödememek için iflas etti göstermişlerdir.
ASLA İNANMAM! 1-UYUŞTURUCU PARALARI NE GÜNE DURUYOR? 2-BU KADAR PARAYI NİYE ÖDESİN O KADAR SALAK MI?GİDER YENİ BİR İSİMLE YENİ BİR KANAL AÇAR.AYNI AKİT GİBİ.(UNUTMADAN,AKİT PARASI OLMADIĞI İÇİN KILIÇDAROĞLU'NA İSİM HAKKINI KAPTIRDI) 3-ABD/AB ne güne duruyor?BUGÜNE DEK AKSATMADAN HER KONUDA DESTEK VERDİLER!BU DA OYUNUN BİR PARÇASI.BAKIN,BİZDE HUKUK İŞLİYOR MESAJI VERİP SALAKLARI SUSTURMAK AMAÇ...
sayın başbakana müracaat etsinler o kurtarıverir
BU ÜLKEDE BATIKLARI KURTARMADA SÜLEYMAN DEMİREL, MESUT YILMAZ VE TANSU ÇİLLER ÜZERİNE SİYASETÇİ TANIMADIM
eee beyaz paraları gelmiyor artık beklenen son pkk da iflas edecek merak etmeyin
BU MEMLEKETTE BATIK KURTARMA DA SN.SÜLEYMAN DEMİREL, MESUT YILMAZ VE TANSU ÇİLLER ÜZERİNE KİMSE BAŞARILI OLAMAZ.
BAŞKA İSİM ALTINDA YİNE AÇARLAR BUNLARI ÜLKENİZE SOKMAKLA ZATEN HATAYI BAŞTA ETTİNİZ
Diğer Haberler