RTÜK'ten Esra Erol'a "ağırlaştırılmış" ceza

RTÜK, Fox TV'de hafta içi her gün yayınlanan izdivaç programında sunucu Esra Erol ve gelin adayının diyaloğuna ilişkin hazırlanan uzman raporunu görüştü.

RTÜK'ten Esra Erol'a "ağırlaştırılmış" ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fox TV'de yayınlanan "Esra Erol'la Evlen Benimle" adlı programa, "çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verdiği" gerekçesiyle ağırlaştırılmış para cezası uygulanmasına karar verdi.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, RTÜK, bu hafta gerçekleştirilen Üst Kurul Toplantısında, Fox TV'de hafta içi her gün yayınlanan izdivaç programında sunucu Esra Erol ve gelin adayının diyaloğuna ilişkin hazırlanan uzman raporunu görüştü.

"Bir tek gerizekalı biziz burada"

Raporda, 4 Kasım'da programa canlı yayın konuğu olarak katılan gelin adayı ile onunla evlenmek isteyen kişinin daha önce tanıştıklarını kendisinden gizlediklerini öğrenen Esra Erol'un, "Onların arasında her şey oluyor bitiyor, bir tek gerizekalı biziz burada, ben kendimi öyle hissettim" ifadesini kullandığı belirtildi.

Kişilerin, Erol'dan habersiz bir şekilde tanıştırılmış oldukları için suçlandıkları ve diğer canlı yayın konuklarının da olumsuz sözlerine maruz kaldıkları kaydedilen raporda, Erol'un kendisini "gerizekalı" gibi hissettiğini söylemesinin de hoş bir ifade olmadığına değinildi.

Reklam gelirinin yüzde 2'si gitti

Raporu görüşen Üst Kurul ise kanalın, bu yayın ile 6112 Sayılı Kanun'un 8. maddesinin 2. fıkrasında yer alan "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz" hükmüne aykırı yayın yaptığı kanaatine vardı.

Üst Kurul, çoğunlukla bu tür ihlallerde kanala reklam gelirinin yüzde 1 oranında para cezası verirken, bu kez olayın ciddiyeti dolayısıyla yüzde 2 oranında ağırlaştırılmış ceza verilmesini oy birliğiyle uygun gördü. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
gördüğüm en aptal tv programı buraya çıkanların ayrıca kalitesinden şüphe etmek lazım onca tv kanalı var birinde izlenecek bir bokkkk yok haftanın her günü tv lerde kanallarda aptal aptal tv dizileri kim izliyor bunları anlamış değilim pis yedili dizisi kim izliyor hele flash tv hayatımda bu kadar alt tabakaya hitap eden kalitesizi bir kanal görmedim resmen pavyonlarda konsomatrislik yapan kadınları ve kıro olan erkekleri çıkartıp eğlence programları tertipliyorlar ya flash tv kadar seviyesiz avam bir kanal görmedim
tv ler evlendirme işine soyundu radyolarda hap satma işine girdi hadi hayırlısı.
tvde bal satanlarıda inceleyin özelikle ekrem incel balı hem noksan gönderiyor kargoyla hemde kara kovan balı diyor akdeniz cam balı gönderiyorlar kara kovan balıyla hiç alakası yok geri ardıgında resmen dalğa geciyorlar admla resmen bir dolandırıcı satıcılar
sende kafa olsa tv den bal almazsın..sana eksik göndermiş..ya hiç gönderilmeyenler ?
anlaşılan sende almışsın :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler