Rusya'dan çok ağır suçlamalar: ABD, İngiltere ve Fransa'nın tek amacı Esad'ı devirmek

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) yapılan Suriye oturumunda Rusya Temsilcisi ''ABD, İngiltere ve Fransa'nın tek amacı Esad'ı devirmek'' dedi. Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki saldırının İngiltere'nin de dahil olduğu bir provokasyon olduğunu öne sürdü.

Rusya'dan çok ağır suçlamalar: ABD, İngiltere ve Fransa'nın tek amacı Esad'ı devirmek

Rusya'nın BM Temsilcisi Nebenzya, ABD'nin Suriye'de askeri bir senaryo sahnelediğini, ama bunun küresel güvenlik için vahim sonuçları olabileceğini, zira Rus askeri güçlerinin Suriye'de konuşlu olduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Doğu Guta'daki saldırının İngiltere'nin de arkasında olduğu bir provokasyon olduğunu iddia etti.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BMGK'ye hitabında, ilgili ülkeleri Suriye konusunda sorumlu davranmaya çağırdı. BM Genel Sekreteri ''Suriye ile ilgili BMGK'deki çıkmaz, topyekun askeri tırmanma tehdidi yaratıyor'' uyarısında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
kesinlikle doğru uzun adamda dahil
ya rusya söyle güçlü böyle güçlü de be 40 yaşıma gircem bu güne kadar kimi vurmuş azeri yada çeçen müslümanlar dışında onlar da atıp sıkmasını iyi biliyor aynı bizim tayo emmi gibi
TEK DOSTUMUZ PUTİN!!!
esadı devirecek baba yiğit 10 senedir çıkmadı bundan sonrada sanmoyorum çıkacağını
belkide israil bombaladı attı topu bunlara
bizim uzun delikanlıyı saymayı unutmuş.. onun da tek derdi esat..çünkü sam amca öyle istiyor
Esada ABD AB PAPA bilumum haçlılar israil birde BOP görevini yapmakla ovunup yahudi madalyası taşıyan TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan zat katil diyor tamam ulan esad katil öyleyse esadin destekçisi iran ve putinin kucağına oturarak neyi hallettiniz tutarsizliga bak bukalemun gibi BOP eş başkanı benim peykamberim degilsin diploma nerde??...
Potin diktatörü yalniz kalmak istemez demeki.
Saygı ve sevgiyi yitirmeyelim a dostlar. Ölümlü dünya, iyi geçinelim. Savaşa hayır.
sonunda biz rusya ile karşı karşıya kalmayalımda amarika ile olup amerika işin içinden cıkıverirse hıyarı yeriz
Bu saatten sonra esada dokunamazlar hele bopcular hic dokunamaz Rusya o kadar bomba harcadi o kadar asker kaybetti birakirmi saniyorsunuz :)
Diğer Haberler