HABER

Rusya devlet televizyonunda İngiltere'ye şok tehdit! 'Bu füzeyle yok olursunuz'

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken İngiltere’nin Ukrayna lideri Zelenskiy’e olan desteği Rusları adeta çıldırttı. Rusya devlet televizyonu Rossiya 1'de yapılan bir yayında İngiltere'nin Rusya'ya karşı tehditlerine tepki gösterildi. Sarmat füzesinin İngiltere'yi sonsuza kadar boğmaya yeteceğini belirten Rus sunucu, "Tek bir fırlatmada Boris ve İngiltere artık yok." dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Rusya’ya karşı Ukrayna’nın yanında olmaya devam edeceklerini ve Ukrayna'ya silah desteği vermeyi sürdüreceklerini açıklaması sonrasında Rusya’dan gelen görüntüler tüm dünyayı şoke etti. Rusya devlet televizyonunda İngiltere yok edilmekle tehdit edilerek şoke eden bir simülasyon yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa başkentlerini hedef alan nükleer harita yayınlayan Rusya devlet televizyonu Rossiya 1, şimdi de bir ülkeyi haritadan silebilecek silahlara ait simülasyonu ekranlarına taşıdı.

Gazeteci Dmitri Kiselyov, geçmiş yıllarda duyurulan robotik denizaltı sistemi Poseidon'un, "İngiltere'yi denizin derinliklerine batırabileceğini" savundu.

2

İngiltere'nin nükleer yollarla "imha edilebileceği" şeklinde ifadeler kullanan Kiselyov, "Onlar sadece küçük bir ada iken neden büyük Rusya'yı nükleer silahlarla tehdit ediyorlar?" diye sordu.

"İNGİLTERE BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR ALANI YOK EDEBİLİR"

Kiselyov, sözlerinin devamında, "Ada o kadar küçük ki, bir Sarmat füzesi onu sonsuza kadar boğmaya yeter. Rus füzesi Sarmat, dünyanın en güçlüsü; Teksas veya İngiltere büyüklüğünde bir alanı yok edebilir. Tek bir fırlatmada Boris ve İngiltere artık yok." dedi.

3

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler