HABER

Rusya o anları paylaştı! "Karadeniz’den iki Kalibr seyir füzesi fırlattı"

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Rusya'dan önemli bir açıklama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz’de bulunan Rus Donanmasına bağlı denizaltıdan Ukrayna topraklarına seyir füzesi fırlattığı anlara ait görüntüleri paylaştı. Öte yandan Rus ordusunun dün düzenlediği saldırılarda Harkov’daki ünlü Gorki Parkı’nı vurduğu güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları sürerken Rusya, Ukrayna’yı seyir füzeleri ile vurmaya devam ediyor. Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz’de bulunan Rus Donanmasına bağlı denizaltıdan Ukrayna topraklarına seyir füzesi fırlattığı anlara ait görüntüleri paylaştı.

F2

"KARADENİZ'DEN İKİ KALİBR SEYİR FÜZESİ FIRLATTI"

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, özel askeri operasyon çerçevesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin askeri altyapısına yönelik bir saldırı daha gerçekleştirildiğini belirtilerek, “Karadeniz Filosu’na bağlı denizaltıdan, Ukrayna topraklarında belirlenen kara hedeflerine Karadeniz’den iki Kalibr seyir füzesi fırlattı” denildi.

Füzelerin Ukrayna topraklarında hangi noktaları vurduğu ise henüz bilinmiyor.

DÜNKÜ SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİ DE ORTAYA ÇIKTI

Diğer yandan Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Rus ordusu sivil yerleşim yerlerini de hedef almayı sürdürüyor. Rus ordusunun dün Ukrayna’nın Harkov kentine düzenlediği saldırıda kentteki ünlü Gorki Parkı’nı vurdu. Parkın vurulma anı ise çevredeki güvenlik kameraları tarafından anbean kayıt altına alındı.

Ulusal Polis Ana Müdürlüğü’nden Sergey Bolvinov dün yaptığı açıklamada, “Bugün Gorki Parkı tekrar bombalandı ve Dinamo Stadyumu hasar aldı. Bildiğiniz gibi, Rus birlikleri ‘sadece askeri hedefleri’ vuruyor” ifadelerini kullanmıştı. Saldırıda parkta ve stadyumda maddi hasar meydana gelirken, ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler