HABER

Sadri Şener, Trabzonspor'a talip!

Trabzonspor eski başkanlarından Sadri Şener, 15-16 Aralık tarihlerinde yapılacak olağan genel kurulda, Trabzonspor Kulübü başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Usta Otel'de, listesinde bulunan Hayrettin Hacısalihoğlu, Önder Bülbüloğlu, Necmettin Aytekin, Bahri Köse ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Şener, seçilmeleri halindeki hedeflerini, projelerini anlattıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şener, Trabzonspor'un bu ülkenin 4 büyük kulübünden biri olduğunu belirterek, "Trabzonspor'un hedefi her zaman şampiyonluktur. Bizim görevimiz, işimiz o. Tabi ki yarın şampiyonluk sözü veremeyiz. Önce sağlıklı, olabilirliği mümkün proje üretilecek ve oluşturulacak kadroyla 24 yıllık özleme son verecek adımlar atılacaktır" dedi.

Yıldız değil, yararlılığı olan, hedefe ulaşmada katkısı olabilecek oyuncular bulmaları gerektiğini kaydeden Şener, "Son görev yaptığımız dönemde, hiç yıldız almadan 6'sı A, 5'i Ümit ve 3'ü de Gürcistan milli takımı olmak üzere 14 milli futbolcusu bulunan bir kadro oluşturmuştuk. Bu kadro 1996'da malum nedenlerle şampiyonluğu kaçırmıştır. Hedefimiz böyle bir kadrodur" diye konuştu.

Seçimleri halinde teknik direktör Yanal ile göreve devam edeceklerini belirten Şener, "Teknik direktörümüz ülkede kendini kanıtlamış bir kimliktir. Dolayısıyla kendisinden yararlanacağız. Karşılıklı oturup birbirimize projelerimizi aktaracağız. Sanırız bir çatışma değil, çakışma söz konusu olacaktır" dedi.

"KOLAY KOLAY FUTBOLCU SATMAYACAKSIN"
Trabzonspor'un şu anda ligde 16 puan ile bulunduğu 12. sıradaki yerinin kendisine yakışmadığını ifade eden Şener, şöyle devam etti: "Ben büyük takımlarda şunu gözlemledim. Futbolcunu kolay kolay satmayacaksın. İyi futbolcular problemli futbolculardır. İdarecinin görevi o problemleri çözmektir. Biz bu kadar futbolcu satmaydık, farklı durumlarda olurduk. Oynatmasak da kulübede durmalıydılar. Ben futboldan fazla anlamam. Futbol oynamadım. Faruk Özak ile niye görüşüyorsunuz diyorlar. Futbol oynadı kaptanlık, başkanlık yaptı. Kendisi eski yönetimde yardımcımdı. Onun için kendisiyle görüşüyorum. Tribünde rahat rahat maç izleyebileceğimiz günleri inşallah yakalayacağız."

Oyuncu göndermeyi telaffuz etmenin doğru olmadığını anlatan Şener, "Onların moralini bozacak demeçler vermek doğru değil. Bizim takımımız kötü bir takım değil. Devre arasında oyuncu göndermek yanlış. Ocak ayında kimi alabileceğimizin hesabını yapmamız gerek. Çünkü ocak transferi yapılan oyuncular ya problemlidir, ya da takımdan atılmış oyunculardır. Teknik direktör Yanal ile görüşeceğiz. 1 veya 2 oyuncu katabiliriz. O anki tabloya göre değerlendirme yapacağız" diye konuştu.

"YENİ FATİH'LER BULACAĞIZ"
Şener, takımdan ayrılmış oyuncuların tekrar alındığı zaman başarılı olamadığını kaydeden Şener, "Ama hocaya 'ne düşünüyorsun' diye bir soracağız. Fatih Tekke, okuduğum kadarıyla mevcut kulübüyle anlaşma yapmış. Onu almak takımın toplam parası kadar ödeme yapmak gibi bir şey. Buraya dönse mutlu olurdum ama yeni Fatihler bulacağız" dedi.

EKONOMİK TABLO
Kulübün ekonomik durumu hakkında net bilgi alamadıklarını dile getiren Şener, "Zorla da öğrenecek durumda değilim. Ben bu kulüpten giderken servetimi bıraktım da gittim. Herkesin bir oyu varsa, benim iki oyum var. Gidip kimseden de öğrenmem. Bana gelip anlatmaları lazım. Bu iş gizli kapaklı bir iş değildir" diye konuştu.

Şener, kulübün ekonomik koşulların zorluğunu herkesin bildiğini kaydederek, şöyle devam etti: "Özellikle ocak ayına ertelenen temettü, futbolcu alacakları, diğer borçlar, ara transferde takviye ve olası temlikler nedeniyle yüklü miktarda sıcak paraya gereksinim olduğu için titiz bir çalışma yaptık. Yönetim kurulumuzu belirlerken özellikle bu sıkıntıyı rahat çözecek bir ekip oluşturma gayreti nedeniyle adaylığımızı açıklamamız bu kadar gecikti. Trabzonspor gibi bir markayı yönetmek kolay iş değil. Seçilmemiz halinde ilk maçımızı Fenerbahçe ile yapacağız. Bu sorunlar giderilerek bu maça çıkılmalı."

"TESİSLEŞMEYE ÖNEM VERECEĞİZ"
Trabzonspor radyo televizyonu, Trabzonspor koleji ve Trabzonspor üniversitesi'nin projelerinin arasında olduğunu kaydeden Şener, tesisleşmeye büyük önem vereceklerini ifade etti.

Şener, stadyum konusunda ise Hüseyin Avni Aker Stadı'nı yıkıp yapma veya restore etmek de dahil, Akyazı Projesi, ya da başka bir yerdeki alternatifleri değerlendireceklerini kaydetti.

Listelerini büyük oranda oluşturduklarını belirten Şener, son görüşmeleri de yaparak listesinin netleştirileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön