Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika koronavirüs açıklaması: Can kaybı 4'e, vaka sayısı 359’a yükseldi

Son dakika haberine göre Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 4'e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu" açıklamasında bulundu. Bakan Koca ayrıca, vaka sayısının 168 artarak 359'a yükseldiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika koronavirüs açıklaması: Can kaybı 4'e, vaka sayısı 359’a yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta Covid-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI 359'A YÜKSELDİ

Vaka sayısı hakkında da bilgi veren Sağlık Bakanı, "Son 24 saatte yapılan 1.981 testten168’i pozitif çıktı. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı" açıklamasında bulundu.

SÖZCÜ KALIN: ZOR BİR SÜREÇ AMA BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yeni vakalar bizi paniğe ve karamsarlığa değil, tedbirleri daha sıkı uygulamaya sevk etmeli. Teyakkuzu elden bırakmıyoruz. Zor bir süreç ama birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.