Sağlık Bakanlığı'ndan, Alaattin Çakıcı açıklaması: 3 yönetici görevden alındı

Sağlık Bakanlığınca "Alaattin Çakıcı'ya sınırsız ziyaret izni" başlığıyla çıkan haberlere ilişkin, daha önce başlatılan incelemelerin ardından 23 sağlık personelinin gözaltına alınması üzerine dün iki müfettiş daha görevlendirilerek kapsamın genişletildiği belirtildi. Yapılan açıklamada Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürünün görevlerinden alındığı bildirildi.

Bakanlık tarafından bazı basın yayın organlarında "Alaattin Çakıcı'ya sınırsız ziyaret izni" başlığıyla çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

İlk olarak 2 Temmuz 2018'de konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve iki müfettişin görevlendirildiği aktarılan açıklamada, "Söz konusu haberlerde yer alan, Bakanlığımızın, 'düzenlenen bir sağlık raporuyla ilgili kuşkuları gidermediği' yönündeki ifadeler ise gelişmelerle ilgili yeterli bilgiye ulaşılamamış olmasından kaynaklandığını düşündürmektedir." değerlendirmesine yer verildi.

"YÖNETİCİ VE HEKİMLERE UYARI CEZASI VERİLDİ"

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Oysa yapılan inceleme sonucunda Kırıkkale İl Sağlık Müdürü ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi görevden alınmış, metni tıbbi terminolojiye uygun dil ve üslupla düzenlenmediği belirlenen sözde raporla ilgili yönetici ve hekimlere uyarı cezası verilmiştir.

BAŞHEKİM, BAŞHEKİM YARDIMCISI VE BİR YÖNETİCİ GÖREVDEN ALINDI

Daha sonra Bakanlığımıza ulaşan iddialar üzerine 7 Eylül 2018 tarihinde yeni bir inceleme başlatılmış, inceleme devam etmekte iken 23 sağlık personelinin gözaltına alınması üzerine de 13 Eylül 2018 tarihinde iki müfettiş daha görevlendirilerek kapsam genişletilmiştir. Ayrıca bu esnada Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürü görevlerinden alınmıştır.

"SAĞLIK BAKANLIĞI SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE"

Sağlık Bakanlığının konuyu hassasiyetle takip ettiği, sorumluluğunun bilincinde olarak, gerekli iş ve işlemleri kuşkuya mahal bırakmayacak şekilde tesis ettiği aktarılan açıklamada, Bakanlığın bundan sonra da üzerine düşeni eksiksiz olarak yerine getireceği ifade edildi.

6 ÖLÜMCÜL DÜZEYDE HASTALIĞI VAR

Kırıkkale'nin Keskin ilçesindeki T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde tedavi gören Alaattin Çakıcı'nın 'süresiz sağlık kurulu' raporunda Çakıcı'nın değişik türde 16 hastalığının bulunduğu, bu hastalıklardan 6'sının ölümcül düzeyde olduğu belirtilmişti.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen 'süresiz sağlık kurulu' raporunda "Çakıcı'nın hastalıklarından dolayı hayatını kaybetme olasılığı yüksektir. Bu nedenle akrabaları ve yakın arkadaşları ile haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında hem sağlığı hem morali açısından aynı zamanda helalleşme açısından sürekli bu zaman dilimleri arasında kendi istediği isimlerle kişi ve sayı adeti koymadan kendisi için bu ziyaretler hastalıkların kontrol edilebilmesi ve morali açısından hastayı yeniden hayata bağlayabilir" denilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Bahceli hakkındada soruşturma açilmasi lazim
Ben öleceğim diyorum doktor bireyin yok diyor. Adamın bir şeyi yok 16 hastalığa bağlamışlar işi
@mehmet_polska_1980 senin gibi yeni yetmeler bu işten anlamaz.Çakıcı nın adını anarken tekbir getir aslan parçası.
Bir daha dünyaya gelirsem mafya babası olacağım. dedirtiyorlar. Kardeşim de mafya amcası olur artık...
Sen bu kafayla mafyanın ayakçısı bile olamazsın
@celix sen nesisin
Alattin Çakıcı mafya anladık içerde tutuluyor dışarda poz atan peker mafyası var bu adalet anlayışı ona niye işlemiyor
Papaz Brunsona rapor verenler ve ev hapsi verenlere soruşturma yokmu?
@sefilkro işlemez kardeş...o yalakalık yaptı dışlarda geziyor.Çakıcı asla eğilmedi.o yüzden mapusda.
şimdi kimi 'İmtihan' der...Kimi 'İlahi Adalet'...
Bahçelinin canhıraş bir şekilde salıverilmesini istediği kahraman ! Mafya babası, meğerse üçkağıtçılıkla dışarı çıkmaya çalışmış... Bahçeli bu adam için yırtınıyor....
MYNET BUNU DA YAYINLAMAZSAN.. ÇOK AYIBOLUR TÜRKİYE MAFYA DEVLETİ DEĞİL DEMOKRASİ ÜLKESİDİR. O AÇIDAN DÜŞÜNECEK OLURSAK O ADAMA DA ZİYARETÇİ GELMELİDİR.SONUÇTA O DA Bİ İNSAN BİZİM GİBİ.6 YILLIK ÖMRÜ KALMIŞ, SON YILLARINI EŞİYLE DOSTUYLA DİĞER MAFYACI AKRABALARI İLE GEÇİRMESİNE MÜSAADE EDİLMELİDİR.
Bahçeli'nin ziyareti kac kişiyi yaktı. akp mhp güya siyasi ortak Erdoğan patron bahçeli işçi hiç tasarrufu yok
6 YILDIR 6 ÖLÜMCÜL HASTALIĞI VAR DENİLİYOR, ADAM SAPASAĞLAM GEZİYOR, ÇAKICIYA SINIRSIZ ZİYARETÇİ GELİYORMUŞ, O ZAMAN DİĞER MAHKUMLARA DA GELSİN, HATTA HEPSİNİ BIRAKIN, TOPLUMU YENİDEN ŞEKİLLENDİRSİNLER.
HİÇ OLMAZSA ALAATTİN ÇAKICI İÇERDE, SEDAT PEKER NEDEN DIŞARDA? O DA MAFYACI DEĞİL Mİ? HEPSİNİ BIRAKIN ÜLKE MAFYA DEVLETİ OLSUN. BİZ DE GİDİP KENDİMİZE UYGUN MAFYAYA KAYIT YAPTIRALIM. BÖYLELİKLE HEPİMİZ MAFYACI OLURUZ, ÖYLE OLUNCA KİMSE ZARAR GÖRMEZ
Zamanında devlete çalışmış her insanın başımız üzerinde yeri vardır.
turkiye gerçeği sanki hiç başka iş ler yok muş gibi bir kişyle uğraşıyor lar siz marketlerde pazar da çarşıda avm lerde milleti nasıl düzeltiyolar onlara müfettiş görevlendirinnn adam zaten kader mahkumu sonu yok onun birşey olmaz üç beş doktoru görevden almakla....
6 ölümcül hastalığın hepside bundamıymış...çok şanssız bahtsızmış...
Doktorunda işi zor bir yandan uyuşturucu baronu çete lideri diğer yandan devlet ha ha ha
DOĞRU ADAMI İÇERDE TUTUYORLAR YANLIŞ ADAMLAR DIŞARDA GEZİYOR YAZIK!
küçukbkafanızıbbu haberle yormayın siz
Çakıcı ya çamur atanlara sesleniyorum.O bir mafya babası değil,vatan sevdalısıdır.Dik durmuştur,eğilmemiştir.birileri gibi yalakalık hiç yapmamıştır.Bu yüzden zindandır.Ve bu alemde tek reis Çakıcı dır.
ACI PATLICANI KIRAĞI VURMAZ!
Devlet büyüklerimiz aynı hassasiyeti keşke feto cüler içinde yapsaydı. 1milyon doları vereni saldılar hepsi kaçtı yurtdışına.
ceza evinde of öldüm ölüyorum diyorlar dişarı çıkınca başkalaroını çanını yakıcak kadar saglamla herkes cezasını çeksin af lara karşıyım kaderi falan yok kim kader mahkumu neden ceza evine girmiş
Herkese merhaba , değerli kardeşlerim bu ülkede halen mafya denen zibidiler olduğunu görüyorum. pekermiş, şahinmiş, çakıcıymış nedir bu bu üklede kanun var nizam var bu it herifleri besleyen veya arkasında olan itler kim. bizler TÜRK OĞLU TÜRKÜZ düşmandan korkmadığımız gibi içimzide barınıp ve beslenen bu mafya adındaki pisliklerinin karşısında olmayı kendize hedef bilmemiz lazım. değerli kardeşlerim. Kemal
peker akp nin mafyasi bir donem cakici dyp nin mhp nin mafyasi hep boylemi olacak her gelen hukumet kendi mafyasinimi koruyacak
Diğer Haberler