Samsung’dan AMOLED ekranlar için işbirliği

Samsung, AMOLED ekranları için yeni bir işbirliğine gitmeye hazırlanıyor.

Samsung’dan AMOLED ekranlar için işbirliği

Güney Koreli üretici, 200 Milyon Dolar’ı bulacak bir satın almaya imza atmak üzere.

Super AMOLED adını verdiği ekran panelleri ile üst düzey akıllı telefonlar alanında rakiplerine üstünlük kuran Samsung, bu başarıyı devam ettirmek ve daha da geliştirme adına var gücüyle çalışıyor. Güney Koreli teknoloji devinin hedefinde ise bu alanda hizmet gösteren bir şirket var.

PIN OLED alanında önemli işlere imza atan Novaled firmasına gözünü diken Samsung, 200 Milyon Dolar’ı bulacağı düşünülen bu satın alma için gözünü karartmış durumda. Önemli projeler yürüten Almanya merkezli Novaled şirketi, son dönemde daha uzun ömürlü ve enerji tüketim değeri daha düşük paneller üretmek için çalışıyordu.

Çeşitli raporlarda yeni teknolojiler üreten şirketler arasında en yenilikçi 10 isimden biri olarak gösterilen Novaled, OLED panellerde lazer işlem teknolojisi üzerine çeşitli geliştirmeler yapmıştı. Samsung da kendi panellerini yeni iş ortağının mevcut teknolojileri ile harmanlayarak daha başarılı ekranlar yapmak istiyor. İlerleyen günlerde bu işbirliğine ilişkin daha detaylı bilgilere ulaşacağımızı düşünüyoruz.

iOS 7 Beta 4: iOS’a Taze Kan

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler