Savaş uçakları havalandı

Suriye'de yaşanan gelişmelerle ilgili merkez üs olarak belirlenen Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda hareketlilik başladı.

Savaş uçakları havalandı

Türkiye'nin farklı noktalarında bulunan hava üslerinden Diyarbakır'a savaş uçakları sevk edilmeye başlandı. Suriye'deki gerginliğin devam ettiği ve Suriye hükümetinin kimyasal silah kullandığı bilgisinin alınması üzerine TSK, kırmızı alarma geçti.

Sınır bölgelerine asker sevkıyatının tamamlanmasının ardından, Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na bağlı 8. Ana Jet Üssü'nde hareketli anlar yaşanıyor. Türkiye'de bulunan diğer hava üslerinden Diyarbakır'a yaklaşık 20 F-16 savaş uçağı sevk edildi. Diyarbakır'a gelen çok sayıda F-16 savaş uçağının, Suriye'deki gelişmeler üzerine bu bölgeye kaydırıldığı ve olası bir sınır ihlali olması durumunda bu uçakların hazırda bekletildiği belirtildi.

Öte yandan, Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'na sevk edilen savaş uçakları için yeni hangar yapımı devam ediyor. Askeri havaalanının bulunduğu noktada ekipler, yeni ve geçici hangar inşaatını sürdürüyor. 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'ne Bandırma 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı gece görüş ve vuruş kabiliyetine sahip "Yarasa" olarak adlandırılan 161'inci bombardıman filosu, Amasya Merzifon'dan Tunç ve Akıncı olarak adlandırılan 151'inci ve 152'inci filo ile birlikte Eskişehir'den gelen Panter olarak adlandırılan 111'inci saldırı filosundan takviye savaş uçaklarının geldiği belirtildi.

SAVAŞ UÇAKLARININ SURİYE PROVASI SÜRÜYOR

Diyarbakır'a takviye gelen 20 savaş uçağı, dün gün boyu eğitim uçuşu yaptı. Gece geç saatlere kadar süren eğitim uçuşu, Suriye'ye yapılacak olası bir operasyonda nasıl hareket edileceği ve uçakların manevra kabiliyeti test edildi. Yaklaşık 2 saat süren eğitim uçuşunun ardından uçaklar sorunsuz bir şekilde iniş yaptı.

Diyarbakır'a sevk edilen savaş uçaklarının, son iki gün içerisinde Suriye sınırında toplam 6 kez keşif uçuşu yaptığı belirtildi. Suriye'de yaşanan gelişmelerle ilgili olarak yapılan keşif uçuşlarına toplam 12 F-16 savaş uçağının katıldığı bildirildi. (İHA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 206 yorum
BU ÜLKEDE NE KADAR SAVAŞ TAM TAMCILARI VARMIŞ HİÇ KİMSELER KİMİN SAVAŞIDIR SÖZÜNÜ ETMİYOR EKONOMİ BATAĞINA SÜRÜKLENEN ÜLKE ESNAF İFLAS ETMİŞ BATMIŞ KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL:
Bu ülke hiç bu günkü kadar iyi durumda olmadı. 50yıllık esnafız hiç bugün kadar iyi durumda olmadık. sen ne iş yapıyorsun kardeş onu anlamadım. Kontörlü telefon işletmecisimisin yada ne bileyim ankesörlü telefon için jetonmu satıyorsun. Yoksa at nalımı imal ediyorsun. Bırakın bu işleri çalışana ekmek çoook İş yetiştiremiyoruz biz...
idealist miş yerim lan senin idealistliğini bende çok koyu idealistim haydi be esad aslanım esad
aramızdakı esadcılar ülkemize esaddan önce saldırmaya başlamıs.... Hainler her zaman vardı ama hıc bu zamandakı kadar arsız değillerdi. Gezizekalı esadcılar. .
Taraf olmayan bertaraf olur
KİMİN TARAFINDASINIZ AMERİKANIN MI ..:):) BOŞ BOŞ KONUŞUYORSUNUZ OYUN OYNAMIYORUZ SAVAŞ DİYORUZ BURADAA
etmme bulma dünyası bugün ona yarın belli olmaz sana .
Neyin tarafı?... KAN EMİCİ Amerikalıların tarafı mı?... İSTEMEZ... Senin gibilere yakışır... Geçmişte olduğu gibi...
savaştan kaçacak en son isan tipi senin gibiler
o nebiçim söz ya akıllı olun
boşbakanın ağzıyla konuşmaktan başka bişey yap. azcık beynini çalıştır saksı kafalı. bize ne suriyeden. bizim askerlerimiz neden ölüyo neden vergilerimiz oraya gidiyo. savaşta kullanılan bombalar silahlar nerden alınıyo bi onu düşün beyinsiz.
ne duruyorsun koş git o zaman müslüman kanı akıtmaya
katılıyorum kesinlikle dünya savaşında da yalnızlaştırma politikası uyguladılar yalnız kuzuyu kurt kapar... ya esad ya abd kesinlikle tarf olunmalı...
aynı numarayı saddamada çektiler.sadamın nükleer silahı var dediler.1,5 milyon insanı katlettin sonra pardon yanılmışız dediler.Aynı şeyi esada yapıyorlar esadı hakladıktan sonra pardon biz yanılmışız bizim besleme el nusracılarımız yapmış diyecekler.Bu gaz işi buram buram provakosyon kokuyor,yersen.
Yersen diyorsunda dostum yiyorlar işte yorumları okusan görürsün. Şimdiden savaş naraları atmaya başlamışlar. millet savaş filmi izleye izleye beyni sulanmış oyun sanıyor savaşı. İnşallah Türkiye savaşa girerde bu savaş çığırtganlığı atanların ailelerinden biri tabut içinde evlerine gelir. Hiçbirzamn bir Türk için beddua etmem ama bu savaş naraları atanlar Türklüğünü çoktan silmiş.
pardon 1350 masum kendi kendine intihar etti değilmi.
tv de titreyerek olen cocukları gormiyecek kadar kormusun. herhalde osuruk gazı degil atılan. yedikten sonra gorursun yedigini. yersen degil senin gibi zihniyetler yiyecek ........
Sen yemişsin, afiyet olsun:) Esed kullanmamış da ÖSO ele geçirmiş de... Utanmazsanız Esedin elinde kimayasal silah yok, ÖSO yeniden icad etti bu bombayı diyeceksiniz. Gezizekalılar, Esed kullanmamış da adamlar kendi tepelerinde mi patlatı bu bombayı.Bu kadar mı ahmaksınız?
ESAD ÇOK CAN ALDI AMA HALA ESADI DESTEKLIYENLER VAR NE AYAKSINIZ.
ölen insanların hesabını insan öldürerek mi soracaklar. lan ne kafasız milletiz arkadaş .
Şehit Olan 2 Pilotun İntikamını Alacağız Ne Güzel İşte Kanları yerde kalmaz En Azından
BM ÜYESİSİN VE NATO ÜYESİSİN. TAM BAĞIMSIZ OSMANLI İMPARATORLUĞU YIKILDIKTAN SONRAKİ SERÜVENİ BİR İNCELE SENİ NERDEN NEREYE GETİRMİŞLER ANLA ONDAN SONRA TRNİN NEDEN SEVE SEVE DEĞİLDE SE SE OLARAK KATILACAĞINI ANLARSIN.
çiçek verelim o halde
Doğru dedin arkadaşım ama Esad başka nasıl durdurulacak... o bütün dünyaya yapayımda görün siz kimsiniz derken... çözüm nasıl olmalı sence...
başka türlü sorabiliyorsan buyur akıllı kafalı arkadaş sor
deltaforce 30000 askerimizi şehit edenlerden aldıkları intikamıda gördük biz bu akpkknın.. Apoyla kanka oldular..
Ölen insanların hesabının yanı sıra Ölmesi muhtemel kişiler için esat ortadan kaldırılacak. Kafasız olan millet değil bizzatihi şahsı muhteremindir.
Çocuk katliamı yapan esed'e başka nasıl hesap soracan onunda çözümünü söyle bakalım..
internetten yorumla mi kurtaracaksin... klavye kahramanı...
Allah haksız yere adam öldürenin öldürülmesini emrediyor.Ondan daha iyi mi biliyorsun.aç kuranı oku.bakara suresi."ve leküm fil kisasi hayatün ya ülil elbab."ey akıllı insanlar sizin için kısas ta hayat vardır.
VAY BE AMERİKA YI İLAH YAPMIŞSINIZ NEREYSE TAPACAKSINIZ İSRAİLİN BOP PROJESİNİN EŞ BAŞKANI TAYYİP GÖREVİNİ TAMAMLAMAK İÇİN ÜLKEMİZİ BATAKLIĞA SÜRÜKLÜYOR SADDAM DA KİMYASAL SİLAH KULLANIYOR DEMİŞLERDİ NE OLDU SADDAM DAN SONRA IRAK TA Kİ YAPILANMAYI GÖRÜYORSUNUZ
SADDAM mın sonu ne oldu darısı bizmkine onun sonu gibi olur inşlllh
Valla her olup bitenden sonra Amerikanın adnını ağzına alan, onu ilahlaştıran bizzat sizlersiniz. Yok Amerika uşağı, yok Amerika BOP'u, yok Amerika oyunu, yok Amerika ekonomsi, yok Amerika ordusu, Amerika projesi vs vs. Amerika sizin ağzınızdan bi düşmedi ki başkasına yapışsın.
buyük ortadoğu projesinin temelleri atıl dı devamı dört gözle bekliyoruz türk halkı olarak.
amerikadan icazet alıp suriyedeki suriyeli kardeşlerimize silah sıkanı değil, amerikaya posta koyup kıbrıstaki vatandaşları için kellesini koltuğa alan karaoğlanımızı ve onun arkasında duran erbakanı özledik biz.. Nur içinde yatın ( siyasi düşünceleriniz değil milli duruşunuz için sizlere minnettarız).. Gelin görün ki ülke kimlerin eline kaldı..
HERKES SAVAŞ NARALARI ATIYOR ... PEKİ SONUCUNU DÜŞUNEN VAR MI ... YOK.. HAYAL PEŞİNDELER.. SAVAŞIN NE OLDUĞUNU BILMEYEN ÇAYLAKLAR..
UNUTMA KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR.
ülkemiz bu coğrafyanın artık lideridir buraları emperyaller şekillendireceğine müslüman kardeşlerimizin başlarına zulüm olan diktaları devrmemiz gerekmektedir eğer buralara sadece abd fransa ingiltere girerse ozaman müslüman kalmaz .
sen kaç defa savaştın
kimyasal silah milah bahane...asıl amaç.israil piçlerine büyük ortadoğu projesini dünya kamuoyunun gözü önünde kanıtlamak....
git ulusalcıların yayınlarında daha ayrıntılı bilgi var, oradan öğrenirsin. cahil insanlar....!!!!
Memleket elden gitti.Bizim suriye ile ne işimiz var? PKK itleri gibi askerlerimizi vuruyorlar da bizim mi haberimiz yok?
ewet vuruyolar uçağını düşürdü pilotun öldü vatanadaşlarını öldürdü vatandaşlarını yaraladı gaziantepte bomba patlatıldı siz ülke nasıl yönetilir nasıl savunulur bilseydiniz klav yeden saçma sapan şeylerle kendinizi kandırmazdınız....
ya Suriye'nin ve Irak'ın yıllarca PKK lı yetiştirip ülkemize göndermiş olmasına ne diyeceksiniz çok merak ediyorum??? peki ya PKK Tr'den gidiyor, peki nereye gidiyor hiç mi düşünen yok? Neden bu zamana denk geldi, rastlantı mı? Tr 'ye doğrudan kendisi müdahele etseydi daha kötü olurdu. BM yi beklemesi akıllıca oldu. Ha savaş kötü bir şey, müslüman kanı dökülmesin amenna. Asıl olay şu ki bu karışıklığı kendi lehimize çevirebilecek miyiz? Yoksa...
ne olucak ki sadece 3-5 mehmet değil mi onlar için
3 UNCU DUNYA SAFASI BASLIYOR RUSYA-CIN-KORE-ALMANYA-IRAN BIRLIGINE KARSI USA-FRANSA-INGILTRE-TURKIYE **DUNYANIN YARISI YOK OLACAK DEMEDI DEMEYIN. BU YAZIMI YAPISTIRIN BIR YERLERE.
israil eksik kalmış
NATO DEMEK BELA DEMEK ZATEN.NATONUN DERRDİ YETMEZMİŞ GİBİ BİDE ABYE SOKMAK İSTİYOR TAYYİP ÜLKEMİZİ..
ab tayyip değil senin çok sevdiğin partin baş vurdu girmek için. zamanında
size söyleyim tayip erdoğan nasıl attığı zaman mangalda kül bırakmıyorsa nasılki avlayan köpek ısırmıyorsa bizim işte ona benziyor aynı yazık yanan benzine
ya aynı safta olacaksın ya da karşı tarafta... safını belli etmezsen o düşman gelir seni bulur...
beğenmeyenler ne boq yiyeceğinizi bilmiyorsunuz hee... ben girelim de demedim girmeyelim de demedim boqu yemeyi bilene bırakalım dedim ama sağolsun onlara bir şey bırakmadınız yiyorsunuz afiyet olsun
Turkıye bu ısın ıcındedır ve olmalıdırda kendı cıkarları dogrultusunda hareket etmelıdır savas sa savas barıs sa barıs turkıye buyuklugunu göstermelıdır bazıları hala bu bızım savasımız degıl dıyor sen TARAF Olmazsan seni bertaraf ederler zamanla herzaman haklıdan yana olacaksın HALKLARDAN YANA OLMALIYIZZ
hep aynı akp lide söz taraf olmazsan bertaraf olursun bunu dillerine dolamışlar sizin allahınız para peygamberiniz amerika kitabınız israil inancınız yalan dolan sloganınız ağlamak ve göz yaşı
haklar derken yalaka neyin hakları heryere Türkiye kafa tutmasımı gerek düşman edinmesimi gerek dostumuz kaldımı kalmadı abd ise kukla gibi kullanıyor sagolsun bizim başbakan onun kuklası zaten. Allah sonumuzu hayretsin.
hak ve hukuk amerikanın usaklıgını yapmaksa sokayım oyle hak ve hukuka
b aşbakanın belki tarihinde ilk kez yapacagı bu hatanın geri dönülmez olacagı bir o kadarda ülke ekonomisine zarar verecegini 90 yıldır özlem duydugumuz ülkemizin kalkınmasına helel gelmesi başbakana hakkımızı helal etmeyecegiz bir okadar da ölecek insanların katlinin sorumlusu olacak bir başbakan görmek istedediğimi dilemekten başka en doğalşey nedir
bizim yalakaların sesi soluğu kesildi.
İZİN ALDINIZ MI HAVALANIRKEN ALÇAK UÇMAYIN KUŞ LASTİĞİYLE DÜŞÜRMESİNLER
RABBİM EN BÜYÜK AZABI VERSIN ESEDE
Bu hayat korkaklara göre değil. Savaşsa savaş biz binlerce yıldır asla geri adım atmadık. Ucağımızı düşürdüğünde esetin kafasının koparılması gerekiyordu. geç kalındı.
askerimizin kafasına çuval geçirildiğinde de USA nın kafasını kopartsaydın ya...
Tamam hadi şimdi git bilgisayarda bir iki tane savaş oyunu oyna biraz sakinleş oldumu çok cesur arkadaşım.
Türkiye ABD nin...daha doğrusu NATO nun müttefiği olduğu için ister istemez savaşa sürüklenecek..daha doğrusu boyun eğecek.....Daha düne kadar kardeşim esat diyen Tayyip hadi şimdi kurtarsın ülkeyi..kurtarabilirse...gücü yetiyorsa.....komşusu suriye ile geçinmesini bilmeyen zihniyet ABD nin uşaklığına hizmet etmek zorunda.....hâlâ oy verecek misin..? uyan türkiyem uyan...üsküdarda sabah oldu..(!?!...
Suriyedeki olayları Başbakan mı çıkarttı ?. insan severek evlendiği eşinden bosanıyor değilmi ? dün Esad ile kardeş olması doğru idi ama bugün kardeş OLMAMASI DOĞRU olandır.
asad sivil halka kursun sıkmaz ordakı muhalıf serefsizlere sıkıyor gebersinler. insan öldürürken allahu ekber diyerek vuruyorlar bunlar müslüman değildir . esad iyi yapıyor.
Esadın askerleri müslümanlara nasıl eziyet yapıyor biraz araştır. Canlı canlı gömüp kelimei şehadeti Esad a uyarlıyor ateistler. Esad değil mi zehirli gaz ile masum çocukları öldüren.
Allah ın izniyle müslümanlara yardım edeceğiz... kafir katil esedin sonu yakındır. küfürde ısrar edenin helak edilmesi enzemdir.
Git de savaş o zaman. Seni tutan mı var.
öyle diyorsunda savaşın unutma o savaş çıkarsa abdliler senin ananı bacınıda düzecek cahiller topluluğu sizin yüzünüzden bu hale düştü bu ülke
enzem ne demek ki
türk milletine savaş yakışır,yeter artık barış falan hikaye.
boş konuşma
Türk milletine elin şeyiyle gerdeğe girmek yakışırmı? Amerikan conileriyle yanyana gidip müslüman öldüreceksin sonrada dönüp kendine Türkmü diyeceksin. Ben senin ırkından şüpheliyim bir Türk bunları yazmaz.
kime hizmet ediyor bu savaş AMERİKA kim İSRAİL kim FRANSA kim bunlar bize SURİYE den dahamı yakınlar ki BİZ HRİSTİYAN ve YAHUDİLER ile AYNI SAFTA OLUP MÜSLÜMAN BİR ÜLKE İLE NEDEN SAVAŞACAĞIZ... ÇOK HEVESLİ İSEN GİTTE SEN SAVAŞ BEYİNSİZZZ AKKOYUN
gerektiğinde tabi doğru...!!!
Yuh abi ya nasıl bi zihniyetle yazdın
bu saldırılar sadece ölüm sayısını katlamaktan başka bir işe yaramayacak, bu ülkeler bir ülkeye müdahale ediyorlarsa o ülkeyi haritadan silmek için müdahale ediyorlar, 20 yıllık geçmişe bakan akıl sahipleri bunu çok rahat anlar
Kahrolsun amerika hepsi amerikanın planı BOP projesi kısaca...maşalar da destek veriyor.
SAVAŞA HAYIR !!!
savaş felakettir savaş yetimliktir savaş fakirlıktir savaş ölümdür savaş ülkeyi yılar yılı geriy egütürür alah muhaza etsin
DÜNYADA ORMAN KANUNU GEÇERLİİİİİ.....KUVVETLİ OLANN ZAYIFA VURUYORRR YALAKALARDAN ÇIT YOKKK......
Bu bizim savaşımız değil, bırakın BM karar alsın, çok dikkatli olmamız lazım, eğer savaşa bir karışırsak zaten kötü olan ekonomi iyice batar,bunun yükünü tüm Halk öder,yalakaların tuzu kuru,çok istiyorlarsa onları tutan yok,gönüllü savaşa katılsınlar.
Suriyeye girmek kolay mı sanıyorsunuz.koskoca amerika ıraktan zar zor çıkabildi.suriyedeki halkın %70 i esadı destekliyor bunu natoda biliyor.halk direnişiyle karşılaşmamak için karadan girmiyorlar.Türkiye suriyeye girmemeli...
saydınmı da konusuyon boyle
esedi destekliyen yüzde 14 alevilerdir süriyeyi iyi araştır ülkenin yüzde 74 ü sunnidir ..
Benim verdiğim vergilerle alınan bir tane merminin dahi atılmasına rızam yoktur.Yazılan senaryonun bir parçası olmamak için hakkımı helal etmiyorum...
olm bu ABD yi ilah yapan bundan 15-20 yıl önce ona uşaklık edenlerdi. Bu hükümet etmiyor diye kimsenin bir tarafı kalkmasın...
türkiyeye yarın kimyasal bomba atarlarsa burda yorum yapanların annelerinin ellerinden öperim....sonu düşünen kahraman olamaz savaşı hiç kimse istemiyor savaşısın iyiside olmaz kötüsüde ama eğer tehdit edici unsular varsa gereken yapılacak bu işi siyasalleştirmiyelim ne yapmalıydı elinimi öpseydi esadın
YÜCE RABBİM SİVİL HALKI KORUSUN
Amin Allah yar ve yardımcımız olsun
amin
UMARIM ESAD TAYYİP ERDOĞANA ÇOK GÜZEL BİR CEVAP VERİR VE TAYYİP ERDOGANDA BU BYAPTIUKLARININ HESABINI TÜRKİYE CUMHURİYETİ HALKINA FAZLASI İLE VERİR.SURİYEYE BOMBALATTIRAMADI. LİBYA MISIR NASIL SIRTINDAN BIÇAKLADI İSE AYNİSİNİ ESADA YAPTI SIRF BÜYÜK ORTADOĞU EXBAŞKANI OLMAK İÇİN
EXBAŞKAN NEDİR BİLE BİLMEDİGİN BELLİ AZICIK ARAŞTIR ÖGREN .ESAD KİMYASAL SİLAH KULLANIYORKEN İDDA EDİYORUZ OYUNUYORDUN SEN ...TÜRK HAKLI TAYYİP ERDOGAN DEDİGİNDE DUDAGIN UÇUKLAR İNŞ
güzel hayal
sanki ülke düşmanı bir gavur yorum yapmış, anca bu kadar olur. cahil insanlar...!!!!
Benim verdiğim vergilerle alınan bir tane merminin dahi atılmasına rızam yoktur.Yazılan senaryonun bir parçası olmamak için hakkımı helal etmiyorum...
Sayin Nato... bi bomba da kaza ile chp zihniyetine salla... Ama yapmazsin yoksa Turkiye şaha kalkar isine gelmez...
Chpli değilim Türk milliyetçisiyim. Ama nato dan bu ülkenin vatandaşını bombalamasını dileyen adamın ırkından şüphe ederim. sağcısı solcusu farketmez bu ülkede yaşayan herkes birdir. Elin mısırlısını bizim vatandaşımızdan daha değerli tutup kendi vatandaşımızı chpli mhpli akpli diye ayırırsan senide zamanı gelince ayırırlar.
NATO ile CHP mi daha yakın YOKSA AKP nin BAŞKANI TAYYOŞ mu...?
allahın salağı kim natoya daha yakın pis cahil
Esatı Destekleyenlere ; Be Mübarek İnsanlar Senelerdir Suriye Sınrından Gelmedimi Bu pkk Denilen İlletsiz mahlukatlar. Orda Yetişmedilermi. Suriye Silahlandırmadımı Bunları Rusyadan Aldıkları Kaleşnikof Silahlarla. Orda Eğitim Almadılarmı ? Hatta %50 sinden Fazlası Suriyeli Kürtler .Olduğu da Bilinmiyormu ?
işte budur
PKK bizim düşmanımızmı ki PKK yı öne sürüyorsun ESAD ile ne için savaşacağız kim için savaşacağız kimlerle beraber saf alacağız...?
Diğer Haberler