HABER

"Şehitlerimiz ne olacak" yumruğu

Taksim'de toplanan bir grup kadın, KCK operasyonlarını protesto için yanlarında getirdikleri battaniyeleri yere sererek oturma eylemi yaptı.

"Şehitlerimiz ne olacak" yumruğu

İSTANBUL (İHA) - Taksim'de toplanan bir grup kadın, KCK operasyonlarını protesto için yanlarında getirdikleri battaniyeleri yere sererek oturma eylemi yaptı. Kadınlara destek veren erkekler ise "Şehitlerimiz ne olacak" diye bağıran bir kişiyi yumrukladı.

Demokratik Özgür Kadın Hareketi üyesi yaklaşık 100 kadın saat 12.00'da Taksim Meydanı'nda toplandı. Diyarbakır Cumhuriyet Savcısının talimatıyla 11 ilde yapılan KCK operasyonlarını protesto eden kadınlar, operasyonlar sırasında gözaltına alınanların kelepçelenerek götürülmesini eleştirdi. Kadınlar, gözaltına alınanlara destek vermek için ellerini eşarplarla bağladı. Basın açıklaması yapan grup, operasyonları ve demokratik açılımı protesto etti.

Kadınlar daha sonra yanlarında getirdikleri battaniyeleri yere sererek oturma eylemi yaptı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde, grubun dışında bekleyen bazı erkeklerin de kadınlara destek verdiği görüldü. Eylem sürerken meydandan geçen bir kişinin, "Şehitlerimiz ne olacak. Bir sürü şehit verdik. Size yazıklar olsun" sözleri gerginliğe neden oldu. Kadınlara destek veren bazı erkekler bağıran adamın üzerine yürüdü. Protestoculardan biri, şehitlere destek veren adama tokat attı. Bu sırada ayağa kalkan bazı kadınlar da adamın üzerine yürüyerek linç etmek istedi. Araya giren polis gruba tepki gösteren adamı hemen uzaklaştırdı. Ortalığın sakinleşmesi ile birlikte polis oturma eylemi yapan kadınların etrafını emniyet şeridi ile kapattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön