HABER

Sekiz çocuklu aileye Çin işkencesi

Çin'in tek çocuk politikasını delerek geçtiğimiz yıl iki ay içinde sekiz çocuk sahibi olan aile evinden olacak ve aynı zamanda ağır para cezası ödeyecek.

Sekiz çocuklu aileye Çin işkencesi
Çin'in güneyindeki Guangzhou kentinde yaşayan varlıklı bir aile, çocuk sahibi olmak için yıllarca uğraştı. Çocuk sahibi olma hayallerini gerçekleştirmek için 150 bin dolar harcayan çift buna rağmen sonuç alamadı.
Taşıyıcı anne yöntemiyle çocuk sahibi olmaya karar veren aile iki kadınla anlaştı. Çift, çocuk özlemini riske atmamak için iki taşıyıcı anneye, erkeğin spermlerini yerleştirdi. Ancak bu arada beklenmedik bir durumla karşılaştılar. Kadın da tüp yöntemiyle üçüzlere hamile kaldı. Geçtiğimiz yıl iki aylık bir dönem içinde 3'ü gerçek anneden ve 5'i de taşıyıcı annelerden olmak üzere toplam 8 çocuk sahibi oldular.
Çok çocuk sahibi olmak Çin Halk Cumhuriyeti'nin "tek çocuk politikası"na aykırı olduğu için aile bu durumu yetkililerden gizledi. Ancak onların bu sırrını toplu fotoğraf çektirdikleri fotoğraf stüdyosunun bir çalışanı ele verdi.
**EVLERİNDEN OLDULAR**
Şikayet sonrası Çinli yetkililer, ailenin 8 çocuk sahibi olduğunu tespit edince yasaları çiğnemekten soruşturma başlattı. Şimdi aile hem oturduğu evden taşınmak zorunda hem de ağır bir para cezasıyla karşı karşıya.
**'ZENGİNLİK ÇOK ÇOCUKLU OLMA HAKKI VERMEZ'**
Konuyla ilgili açıklama yapan Guangzhou Sağlık Müdürü yardımcısı, "Varlıklı oldukları ve bakma gücüne sahip oldukları için çok çocuk sahibi olma hakkını kendilerinde görüyorlar. Ayrıca taşıyıcı anneleri ikiz çocuk yapmaya zorlamaları onların hayatını da riske atıyor" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
ÇİNDEKİ YASA BİZİM DOĞU İLLERİNE UYGULANSA NELER OLUR DEMİ
neden batıya uygulanmıyor
allaha ruha ve insanlığa inanmayan gerizekalı bir sistemin daha beter uygulayıcılarının verdiği aptalca kararlardan sadece birisi daha
Aile planlaması diye bişey duymadın herhalde.her zevke geldiğinde çocuk olsa ne olur dünyanın hali bunu düşünebilcek bi beyne sahip değilsin sanırım. inançla her konuyu cahilce bağdaştırıyorsunuz
asıl senın yorumun aptalca.adamlar tek çocuğa rağmen bir buçuk milyar.senin kafada olsalar 10 milyar olurlardı.bunu mu istiyorsun
Sanane birader milletin iç politikasından sen kendi ülkene bak
ÇOCUKLARIN HEPSİ PIRIL PIRIL AFACANLAR, HEPSŞDE SEVİMLİ, ALLAHIN YARATTIĞI ÇİRKİN OLAN BİR ŞEY OLABİLİRMİKİ? ''RIZIK KORKUSU İLE ÇOCUKLARINIZI ÖLDÜRMEYİNİZ'' DİYOR İLAHİ VAHİYLERİMİZ, HATTA ''ONLARA RIZKI VEREN BİZİZ'' DİYOR YÜCE YARATICI. DÜNYA ARZI ÇOK GENİŞTİR CAHİL OLAN İNSAN BUNU BİR TÜRLÜ İDRAK EDEMİYOR.MALESEF.
Geri Dön