KADIN

Seks, kaç kalori yaktırıyor?

Seks sonuçta bir egzersiz ve dakikada tam 5 kalori kadar yaktırabiliyor.

Seks Kaç Kalori Yakar?

Seks sonuçta bir egzersiz ve dakikada tam 5 kalori kadar yaktırabiliyor.

1 / 6

Seks Kaç Kalori Yakar?

Aynı spor salonuna gitmek gibi seksin de mesela bağışıklık sistemini güçlendirme, tansiyon dengeleme ve kalp krizi riskini azaltmak gibi bir sürü sağlıklı tarafı var. O yüzden bence egzersiz rutinimizi yatak odamıza taşıyıp biraz eğlenmeliyiz. Ama bundan en iyi şekilde nasıl yararlanırız? Seks yaparken ne kadar kalori yakacağınızı etkileyen cinsiyet, kilo ve egzersiz süresi gibi bir sürü faktör var tabii ki ama bunları internetten araçlarla daha kesin öğrenebilirsiniz.
2 / 6

Seks Kaç Kalori Yakar?

Hafif Ortalama olarak 32 dakika süren seks (buna her türlü ön sevişme, oral seks ve misyoner pozisyonu dahil olmak üzere) erkekler için 61, kadınlar için 59 kalori harcıyor. Bu ne demek oluyor yani? Bir erkek için bu 8 dakika yüzmeye, kadın içinse 12 dakika yüzmeye eş değer. Ya da 1.1 oreo kurabiyesi yemeye.
3 / 6

Seks Kaç Kalori Yakar?

Orta Karar Seksin temposunu ve yoğunluğunu biraz arttırırsanız yaktığınız kalorileri nerdeyse iki katına çıkarabilirsiniz. 46 dakikalık bir süre içinde (yine içine her şey dahil olmak üzere) erkekler 106, kadınlar 101 kalori yakabiliyor. Peki pozisyonlar? Normal Cowgirl ve Doggy Style. Normal egzersize uyarlayacak olursak erkekler için 25 dakika, kadınlar için 34 dakikalık yogaya eşdeğer.
4 / 6

Seks Kaç Kalori Yakar?

Şiddetli Bu 80 dakikalık bir süre demek. Burada ön sevişme ve oral seks hesaba dahil değil, direk sürekli pozisyon değiştirerek seks yapmak. Bunların içinde 69, Doggy Style ve Ters Cowgirl var. Bir erkek ortalama 290, kadınsa 282 kalori yakabilir.
5 / 6

Seks Kaç Kalori Yakar?

Yani aynı kaloriyi yakmak için bir erkeğin 3.6 km, kadının da 5.1 km koşması gerekiyor.
6 / 6

Seks Kaç Kalori Yakar?

Eğer hayatınızda birlikte olmak isteyeceğiniz biri yoksa direk boş verebilirsiniz. Yerine pizza sipariş edin, rahatlayın. Zaten bazen yemek seksten daha eğlenceli değil mi?
Okuyucu Yorumları1 yorum
  • 0 Oy
    türk kadınına seks demeyin. yemek, gün, dedikodu, ev işleri, alışveriş, gezme vb deyin.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.