HABER

Seyyar satıcılara şok baskın

İSTANBUL (İHA) - Beyoğlu Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, seyyar satıcılara yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyon esnasında tezgahlarını vermek istemeyen satıcılarla zabıta ekipleri arasında arbede yaşandı.

Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri, seyyar satıcılara yönelik ikişer saat ara ile operasyon düzenledi. Taksim Meydanı, Tarlabaşı Bulvarı, Mete Kavşağı ve ara sokaklarda izinsiz tezgah açan seyyar satıcılara yönelik yapılan baskınlarda gergin anlar da yaşandı. İlki gündüz saatlerinde düzenlenen operasyonun ikincisi ise akşam saatlerinde gerçekleştirildi. Operasyonlarda özellikle izni olmayan açıkta gıda ürünü satan satıcılar dikkate alınırken, çok sayıda tatlı, midye, pilav ve gazete-dergi satışı yapılan tezgahlara mallarıyla birlikte el konuldu. Operasyonlar esnasında tezgahlarını vermek istemeyen seyyar satıcılarla zabıtalar arasında gergin anlar yaşandı. Tezgahlarını vermekte direnen satıcılar, zor kullanılarak alınan tezgahlarının arkasından uzun süre gözyaşı döktü.

Direnen pazarcılara müdahale de gecikmedi. Zabıta ekiplerinin yetersiz kalması üzerine polis ekipleri de operasyona müdahale etmek zorunda kaldı. İzinsiz olduğu gerekçesiyle toplanan tezgahlar, malları ile birlikte kamyonlara yüklenerek imha edildi. Beyoğlu'nda tezgah açan bir Koreli vatandaşın operasyon esnasında uzun süre ağlayıp direnmesi ise dikkat çekti.

Beyoğlu Belediyesi'nden yapılan açıklamada seyyar satıcılara yönelik operasyonların devam edeceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön