HABER

Silopi'de Emniyet'e bombalı saldırı

Şırnak'ın Silopi ilçesi Emniyet Amirliği'ne el bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda Terörle Mücadele Şube Müdürü Aşir Yıldız, yaralandı.

Silopi'de Emniyet'e bombalı saldırı

Silopi’de BDP’liler dün iftardan sonra Cudi Mahallesi’nde toplanıp, ’Hükümet adım at’ adı altında yürüyüş düzenledi. Ellerinde meşalelerle BDP ilçe binasına yürüyen grubun önünü kesen polis, yürüyüşün izinli kısmının bittiğini ve dağılmalarını istedi. Polisle yaşanan kısa süren tartışmanın ardından yürüyüşe katılanlar BDP ilçe binası önünde toplanıp basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasının ardından kalabalık dağlırken, bir grup gösterici Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının arka kısmındaki nöbetçi kulübesinin önüne geldi. Burada kulübeye el yapımı patlayıcı ve molotoflarla saldırıda bulunan gruba polis müdahale etti. Yaşanan olaylar sırasında atılan bir el yapımı patlayıcının önünde patlaması nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Aşir Yıldız, yaralandı. Göğsünden yaralandığı öğrenilen Yıldız, Cizre İlçesi Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Polis, saldırganları gaz bombası kullanarak dağıttı. Ara sokaklara kaçan saldırganlar izlerini kaybettirirken, polis yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.

YILDIZ'IN DURUMU İYİ

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki emniyet amirliğine parça tesirli el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenledi. Patlamada yaralanan emniyet amiri Aşir Yıldız'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Cizre Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Yıldız'ı AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmit Emin Dindar ziyaret etti.

haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
KOSKOCA BİR MİLLETİN YÜZÜNÜ YERE EĞDİNİZ,YAZIK ÇOK YAZIK
şimdi bu haberi okuyup görmezden gelenler vardır, sanki saldıran terörist değilmiş, yaralanan polis de bu memleketin evladı değilmiş gibi... yazıklar olsun bizleri bu hallere düşürenlere
ALLAH ACİL SİFALAR VERSİN
Geri Dön