HABER

Sinan, dünya şampiyonluğunda kararlı

10 Kasım Cuma akşamı Hamburg'daki Alsterdorfer Sporthalle'de Avustralyalı Bob Mirovic'le karşılaşacak olan Avrupa şampiyonu Türk boksörü Sinan Şamil Sam, tecrübeli rakibini yenerek yoluna devam etmeyi arzuluyor.

Türk boksunun başarılı temsilcilerinden Sinan Şamil Sam, 10 Kasım'da yapacağı zorlu maç öncesi önemli açıklamalarda bulundu. 32 yaşındaki Şamil Sam, yaşından dolayı vaktinin azaldığını ve hedefi olan zirveye yöneldiğini belirterek, "Önüme çıkan şansları en iyi şekilde kullanmak zorundayım. Bunun bilinciyle de işime dört elle sarılıyorum. Menajerim Ahmet Öner ve antrenörüm Fritz Sdunek'le beraber hazırlanan programları eksiksiz uyguluyorum" dedi.

10 Kasım tarihindeki maç için hazırlıkların çok iyi gittiğini söyleyen Sinan'ın tecrübeli antrenörü Fritz Sdunek ise Sinan'ın özel bir beslenme uzmanı eşliğinde kilosunu profesyonel bir şekilde kontrol altında tuttuğunu belirterek, "Sinan her şeyiyle bu maça hazır ve rakibini yenecek güce de sahip" dedi.

Arena Box-Promotion'un sahibi ve Sam'ın menajeri olan eski boksör Ahmet Öner ise Sinan'a güvencinin sonsuz olduğunu vurgulayarak, "Sinan bu maça kafa ve moral olarak da çok hazır. Sinan'dan her zamanki gibi zafer bekliyoruz" diyerek, Sinan'ın dünya şampiyonluğuna giden yolunun açık olduğunu söyledi. Öner, 10 Kasım'da Arena'nın ikinci boks galası olduğunu da belirterek, "Aynı gece 7 Türk boksörümüz daha ringe çıkacak. Alpaslan Aküzüm'de Sinan gibi kemer mücadelesi verecek. Star TV'nin canlı vereceği müsabakalarda tüm boksörlerimizden galibiyet bekliyorum ve halkımızı da boksörlerimize destek vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön