HABER

Sınav stresine psikolojik önlem

Üniversite hayali kuran öğrencilerin heyecanla beklediği ve kimi zaman öğrencilerin yoğun stres ve bunalıma girmesine neden olan ÖSS sınavı öncesi, Sinop'ta özel bir dershane organizesinde öğrenci ve öğrenci velilerine psikolojik hizmet verilmeye başlandı.

Sınav stresine psikolojik önlem

Sinop'ta gerçekleştirilen çalışma kapsamında son olarak Psikolojik Danışman Güray Sabit, sınav stresi ile ilgili bir konferans sundu. Yakamoz Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen ve öğrenciler ile veliler için iki ayrı seansta düzenlenen programda, öğrencilerin sınav stresi ve öğrencilerde oluşturduğu etkileri, sınav stresi ile başa çıkma yolları, sınav başarısı yolunda psikolojik yaklaşım ve zamanı etkin kullanma yoları konularında ilginç örneklemeler ve sinevizyon gösterisi eşliğinde bilgiler verildi.

TAKDİR VE ONAY ÖĞRENCİ BAŞARISINI ETKİLİYOR

Öğrenci velilerine ise takdirin gücü, takdir ve onayın öğrenci başarısına etkileri, öğrencileri anlamada temel yollar, çocuklarla iletişim becerileri ve ikna etmede ana babaya düşen sorumluluklar gibi bir çok konuda bilgi verildi.

Konferansa katılan öğrenciler az da olsa rahatladıklarını ifade ederken veliler de aktarılan bilgilerden istifade edeceklerini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler