HABER

Siyasal bilgiler profesörü, kadın akademisyenin odasını basarak tehdit etti: Benimle evleneceksin, yoksa seni işsiz bırakırım

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde görev yapan bir profesör, eski doktora öğrencisi de olan bir kadın akademisyenin odasını basarak tehdit etti. Kocaeli Üniversitesi’nde görev yapan akademisyeni "Benim olacaksın, benimle evleneceksin, yoksa seni işsiz bırakırım" diyerek tehdit eden profesör, odadaki eşyaları da kırdı. İhbar üzerine kampüse gelen polis ekipleri, profesörü gözaltına aldı.

Siyasal bilgiler profesörü, kadın akademisyenin odasını basarak tehdit etti: Benimle evleneceksin, yoksa seni işsiz bırakırım

Olay dün öğle saatlerinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi içerisinde bulunan Eğitim Fakültesi’nde meydana geldi.

TEHDİT ETTİ, EŞYALARI KIRDI

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. B.A., eski doktora öğrencisi olan ve şu anda Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görevli Ş.K. isimli kadın akademisyenin odasına gelerek iddiaya göre "Benim olacaksın, benimle evleneceksin, yoksa seni işsiz bırakırım" diyerek tehditte bulundu. İkili arasında yaşanan tartışma sırasında B.A., odada bulunan eşyalara da zarar verdi.

SERBEST BIRAKILDI

Olayı duyanlar durumu üniversite güvenliği ve polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, B.A:'yı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Burada ifadesi alınan B.A., işlemlerin ardından serbest bırakıldı. (DHA)


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler