HABER

Siz TSK’yı ne zannediyorsunuz?

Vecdi Gönül, TSK’da moral bozukluğu yaşanıp yaşanmadığına ilişkin sorulara cevap verdi...

MÜSİAD İzmir Şubesi’ne ziyarette bulunan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, CHP Genel Başkanı Süheyl Batum’un TSK ile ilgili açıklamalarının ardından TSK’da moral bozukluğu yaşanıp yaşanmadığına ilişkin sorulara “Siz TSK’yı ne zannediyorsunuz” yanıtını verdi. MÜSİAD İzmir Şubesi’ne tebrik ziyaretinde bulunmak için genel Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, TGB İzmir üyeleri tarafından protesto edildi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Yeni yönetimi ve başkanı kutlayan Gönül, MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Abdurrahman Çabuk’un “EXPO 2020 için birlikte hareket edelim” çağrısını olumlu bulduğunu belirtti. Gönül, “MÜSİAD’ın kendi meselelerinden ziyade İzmir’in meselesi olan EXPO’ya öncelik verip destek olduğunu açıklıyor oluşu diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmalıdır. EXPO için ayın 19'unda valimiz bir toplantı yapıyor. Ümit ediyorum bu toplantı sonrası Ankara'daki gayretler, prensipler ortaya çıkacak ve iş bölümü yapılacak” dedi.

Vecdi Gönül, demokrasilerde sivil toplum kuruluşlarının hem kendi üyelerinin menfaatlerinin sağlanması konusunda, hem de bulundukları coğrafyanın çıkarları doğrultusunda çalışmalar yapmasına olanak sağlandığını belirterek şunları söyledi:

-“ESKİDEN TEK SANAYİCİ VE İŞADAMI DERNEĞİ VARDI”-

“Eğer bir yerde demokrasi varsa orada STK sayısında artış ve STK’nın etkisini görmek mümkün oluyor. Eskiden sanayici ve işadamlarını temsil eden tek bir dernek vardı. Sanki başka dernek kurulamazmış gibiydi. Şimdi baktığımızda bu alanda pek çok STK olduğunu görüyoruz. Gelişmişliğimizin işareti olan STK’ların çoğalması en büyük arzumuzdur.”

-“DİKKATLİ KONUŞMAKTA FAYDA VAR”-

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Vecdi Gönül, bir gazetecinin “Süheyl Batum istifa etmeli mi?” sorusuna, “Başka partilerin işine karışmadık, karışmayız” yanıtını verirken, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Sühely Batum’un sözleri TSK’da moral bozukluğuna neden oldu mu” sorusuna ise, “Siz TSK’yı ne zannediyorsunuz. Laf ağızdan çıkınca özellikle siyasette etkisini hemen gösteriyor, dikkatli konuşmakta fayda var” yanıtını verdi.

Bakan Gönül sözleşmeli er alımındaki “referans kriterleri” sorusunu ise şu şekilde yanıtladı:

“Sözleşmeli personel uyguluması daha önce de yapıldı ama onlar uzman kariyer mensubuydular. Şimdi biz çağdaş ülkelerdeki uygulamaların aynısını getirmek istiyoruz. İki şekilde giriş olacak. Askerlikten sonra aradan zaman geçmişse imtihanlara girilecek, askerlikten hemen sonra tezkeresini almadan devam edeceklerse komutanlara sorulacak.”

-ÖĞRENCİLERİN PROTESTOSU-

MÜSİAD İzmir Şubesi’ne tebrik ziyeretinde bulunmak için genel Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, TGB İzmir üyeleri tarafından protesto edildi. 13 kişilik grup adına konuşan TGB İzmir İl Başkanı Özgür Senger, “Ankara’da Torba Yasa ile ilgili eylem yapıldığında hiçbir bakan ilgilenmezken ülkemizin bir bakanı, sırf nezaket ziyareti için Ankara’dan kalkıp İzmir’e geliyor” dedi.(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler