HABER

Son dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'ndan (YİK) istifasına ilişkin, "MYK'mız Sayın Arınç'ın kamuoyunda öne çıkan görüşlerinin, yaklaşımlarının kabul edilmediği, doğru bulunmadığı yönünde mutabakata sahiptir" dedi. Çelik, CHP'li Çeviköz'ün açıklamalarına tepki gösterdi.

İşte AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

(Diyarbakır anneleri) Ne kadar görmezden gelinirse gelinsin o annelerin çığlıkları evlatlarına ulaşıyor ve evlatlarına kavuşmaya devam ediyor.

CHP'Lİ ÇEVİKÖZ'ÜN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

'Biz iktidara gelirsek S-400'leri iptal ederiz' diyorlar, Türkiye'nin hava savunma ihtiyacı ne olacak?

Seçilmiş bir başkandan demokrasi talep etmek, yanlış bir şeydir. Türkiye demokrasi için şehit vermiş bir ülkedir. Bununla kalmıyor, S-400'leri iptal edeceklerini söylüyorlar iktidara geldikleri zaman. Bu bir kes kopyala yapıştır siyasetidir. İthal ekameci bir demokrasi anlayışıdır.

Başkalarından demokrasi talep etmeden önce nasıl demokrat olunur konusunda bir özeleştiri içine girmelerinin kendi partileri için de ülkemiz için de faydalı olacağını değerlendiriyoruz.

Kapalı Maraş'ın açılmasının gayrimeşru ne tarafı var ki işi gücü yokmuş gibi Rum tarafındaki siyasi partilerle yarışacak bir dil kullanıp Türkiye'nin ana muhalefet partisi Kapalı Maraş'ın açılmasına karşı çıkıyor?

TÜRK GEMİSİNDE HUKUK DIŞI ARAMA

Alman savaş gemisi tarafından gemimize çıkılarak yapılan aramayı şiddetle protesto ediyoruz.

Hukuk dışı, korsan aramalardır, son derece yanlış bir iş yapmışlardır.

BÜLENT ARINÇ'IN İSTİFASI

MYK'da bu konu değerlendirildi. Kendileri istifalarını sundular, Cumhurbaşkanımız da istifayı kabul etti. MYK'mız Sayın Arınç'ın kamuoyunda öne çıkan görüşlerinin, yaklaşımlarının kabul edilmediği, doğru bulunmadığı yönünde mutabakata sahiptir.

(Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları) Böyle bir günde öğretmenlerin siyasi tercihlerine göre meşru gruplar ya da gayrimeşru gruplar gibi ayrıştırılması son derece üzücü bir husustur.

Geri Dön