HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA: Akşener'siz ilk toplantı sonrası kritik mesajlar! Ortak açıklamada Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu vurgusu...

Son dakika haberi... İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı karşıtı açıklamalarının ardından gözler siyasilere çevrilmişti. 5 lider, Meral Akşener'siz ilk toplantısını Saadet Partisi Genel Merkezi'nde düzenledi. Saat 17.00'de başlayan toplantı yaklaşık 5 saat sürdü. Toplantı sonrası yapılan açıklamada "Aynı istikamette devam" kararı alındı. Yavaş ve İmamoğlu vurgusu ise dikkat çekti.

SON DAKİKA: Akşener'siz ilk toplantı sonrası kritik mesajlar! Ortak açıklamada Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu vurgusu...

Son dakika: Türkiye, Altılı Masa'nın adayının kim olacağını merak ederken, siyaset kulisleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarıyla altüst oldu. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in masadan kalkmasıyla gözler 5 lidere çevrildi. Saadet Partisi Genel Merkezi'nde yapılan görüşmeye ilk gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Görüşme sonrası beş siyasi partinin lideri ortak açıklama yayınladı.

AA-20230304-30475423-30475416-MILLET_ITTIFAKINDA_YER_ALAN_5_PARTININ_GENEL_BASKANLARI_BIR_ARAYA_GELDI

Türkiye'nin kilitlendiği görüşmeyi Saadet Partisi Genel Merkezi'nin önünde çok sayıda basın mensubu da takip etti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 4 siyasi parti liderini de kapıda karşıladı ve toplantının yapılacağı salona kadar eşlik etti.

AA-20230304-30475423-30475419-MILLET_ITTIFAKINDA_YER_ALAN_5_PARTININ_GENEL_BASKANLARI_BIR_ARAYA_GELDI

Akşener'siz ilk toplantı ile ilgili olarak Saadet Partisi'nin sosyal medya hesabından bir video paylaşıldı.

SON DAKİKA: BEŞLİ MASA'DAN ORTAK BİLDİRİ!

Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından, liderlerin imzasıyla ortak bildiri yayımlandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada "Aynı istikamette devam" kararı alındı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"MİLLET İTTİFAKI AYNI İSTİKAMETTE ÇALIŞMALARA DEVAM ETME KARARLILIĞINDADIR"

"Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır.

AA-20230304-30475423-30475420-MILLET_ITTIFAKINDA_YER_ALAN_5_PARTININ_GENEL_BASKANLARI_BIR_ARAYA_GELDI

YAVAŞ VE İMAMOĞLU VURGUSU!

Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz.

AA-20230304-30475423-30475421-MILLET_ITTIFAKINDA_YER_ALAN_5_PARTININ_GENEL_BASKANLARI_BIR_ARAYA_GELDI

"HEDEFİMİZ KAYBEDENİ OLMAYAN BİR ZAFERDİR"

Düne ve bugüne sıkışmadan, “Yarının Türkiye”sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!

Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız."

AKŞENER, İMAMOĞLU VE YAVAŞ'A ADAYLIK ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamasında, “İYİ Parti dayatmaya mecbur bırakılmış, tercihe zorlanmıştır. Elbette buna boyun eğmeyecektir” diyerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na adaylık çağrısında bulunmuştu.

PAZARTESİ GÜNKÜ TOPLANTININ SAATİ BELLİ OLDU

Öte yandan 5 partinin pazartesi günü saat 14.00'te bir araya geleceği aktarıldı.


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler