Erbil’deki hain saldırıda yeni gelişme: Bir kişi daha yakalandı

Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyen terörist Mazlum Dağ ile birlikte ona yardım eden bir kişinin daha yakalandığını bildirdi.

IKBY Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Erbil'deki saldırıya ilişkin 2 gün önce kimlik bilgileri yayımlanan Mazlum Dağ'ın güvenlik güçlerince yakalandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Saldırı ile bağlantısı olan diğer saldırganların yakalanması için arama çalışmalarının devam ettiği" bildirildi.

Erbil'de geçen çarşamba günü bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat şehit olmuş, saldırıda 2 Irak vatandaşı da hayatını kaybetmişti.

dsfgdsg

BAŞ FAİLE YARDIM EDEN BİR KİŞİ DAHA YAKALANDI

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), Erbil'deki Türk Başkonsolosluğu görevlisinin şehit edildiği saldırının baş faili Mazlum Dağ'a yardım edenlerden birinin yakalandığını açıkladı.

Erbil Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Erbil'deki restoranda düzenlenen terör saldırısının baş faili Mazlum Dağ'a yardım eden 'Dıjvar Mamend Yusuf' kod adıyla tanınan Muhammed Bisksız yakalandı." ifadesi kullanıldı.

erbil

Açıklamada, operasyona ilişkin detaylı bilgi verilmedi.

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Allah ıslah eylesin.Birde ülkemizde yaşıyor.Kardeşide meclisin içinde Millet vekili.Dünyada tek terörle mücadele edem tek ülkeyiz.Dünya düşman bize.Türk'ün Türkten başka gerçekten yok.
TÜRKİYEYE İADE EDİLSİN TERORIST
yakalasan ne olur idam etsenize sallandırın hapiste bakarsınız idam edemessiniz natoya bağlıyızya bize kızarlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler