HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: Erdoğan "Keşke bakmaz olaydım" diyerek tepki gösterdi! Millet İttifakı'nın mutabakat metnine ilk yorum: "Gençlerimize güzel eğlence malzemesi çıkar"

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakının ortak mutabakat metnine ilişkin ilk yorumunda bulundu. "Biz 20 yılda bazı şeyleri ihmal etmiş olabiliriz, gözden kaçırmış olabiliriz. Yine de bir bakalım dedik. Keşke bakmaz olaydık" ifadelerini kullanan Erdoğan, "İçimizden 'Buradan gençlerimize güzel eğlence malzemesi çıkar' dedik" diye konuştu. Erdoğan ayrıca Kılıçdaroğlu'na "Bundan sonra kullanacağı yeni sloganını da kendisine vereyim: 'Bay Bay Kemal'" dedi.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Altılı masanın mutabakat metnine "Kendimiz adına değil, bu partilere umut bağlayanlar adına çok üzüldük" diyerek tepki gösteren Erdoğan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Avrupa bize 'aferin' diyecek" şeklindeki açıklamasına ilişkin ise "Sen Batı'nın 'aferin' demesine bu kadar muhtaç mıydın? Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı. İsveç'e NATO üyeliği hakkında "Boşuna uğraşma" diyen Erdoğan, Finlandiya için ise "Bakışımız olumludur" dedi.

AA-20230201-30142591-30142590-AK_PARTI_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

"BAŞKA BİR ÜLKENİN BAŞINA GELSE BÜYÜK FACİALARA YOL AÇARDI"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

 • 2007'de bizi cumhurbaşkanı seçtirmemek için Anayasayı ayaklar altına aldıkları zaman biz çareyi başka yerde değil, Mecliste aradık. Seçimlerin ardından yeni yönetim sistemimizin ilk dönemindeki tecrübelerin ışığında sistemi daha ileriye taşıyacak restorasyonları da yine Meclisimizle birlikte yapmayı umut ediyoruz. 2023 hedeflerimizden dünyada yaşanan onca krize rağmen asla vazgeçmedik. Başka bir ülkenin başına gelse çok büyük facialara, yıkımlara yol açacak nice badireyi atlattık.

2

"BURADAN GENÇLERİMİZE GÜZEL EĞLENCE MALZEMESİ ÇIKAR"

 • 6 parti hazırladıkları bir ortak politikalar metni yayımladı. Ülkemizin 6 güzide partisi böyle bir metin hazırlayınca insan ister istemez beklentiye giriyor, 'neyin nesidir' diye. Öyle ya, biz 20 yılda bazı şeyleri ihmal etmiş olabiliriz, gözden kaçırmış olabiliriz. Netice itibarıyla hepimiz beşeriz, hepsi mümkün. Bu masanın bizim yaptıklarımızı, hedeflerimizi aşacak bir belge ortaya koyabilmesine de pek ihtimal vermiyoruz. Yine de bir bakalım dedik. Keşke bakmaz olaydık. Kendimiz adına değil, bu partilere umut bağlayanlar adına çok üzüldük. İçimizden 'Buradan ülkenin ve milletin hayrına bir şey sadır olmaz ama gençlerimize güzel eğlence malzemesi çıkar' dedik.

 • Açıkladıkları metinde masa altı ortakları HDP'ye selam veriyorlar, kamudan uzaklaştırılan kapı arkası ortakları PKK'lılara ve FETÖ'cülere selam veriyorlar.

BABACAN'A 'AFERİN' TEPKİSİ: YAZIKLAR OLSUN!

 • Sen Batı'nın 'aferin' demesine bu kadar muhtaç mıydın? Yazıklar olsun. - Açıkladıkları programı Batılı efendilerinden 'aferin' almak için hazırladıklarını açıkça ikrar etmekten çekinmiyorlar. Siz benim yanımda değil miydiniz? Merkez Bankası'nın İstanbul'a gidişini konuşmadık mı?

1

"MUHALEFETİN ADAYININ SLOGANINI BULMAK DA BİZE KALDI"

 • Cumhurbaşkanı adayını belirlemekte tembellik ediyorsunuz onu anladık da bari vaatlerinizi oluştururken dersinizi çalışsaydınız. Ülkenin en önemli sorunu ekonomi diyorlar, tek çözüm önerileri Merkez Bankası’nın (MB) İstanbul’daki Dünya Finans Merkezi’ne giden birimlerini tekrar Ankara’ya döndürmek. Demokrasiler de iktidar kadar muhalefet de önemlidir. Türkiye böylesine sakil bir muhalefeti hak etmiyor.

 • CHP'nin başındaki zata zaman zaman istihza ile 'Bay Kemal' diye hitap ediyoruz. Bu zat cumhurbaşkanı adaylığına niyetlenince bu ifadeyi sloganı haline getirmiş. Biz muhatabımızı tanıyoruz. Adaylığını zor yetiştirecek. Slogandı, programdı, vizyondu, onları hiç yetiştiremezsin. Muhalefet adayının sloganını bulmak da bize kaldı. Madem bu ifadeyi o kadar sevdi, öyleyse bundan sonra kullanacağı yeni sloganını da kendisine vereyim: 'Bay Bay Kemal'. Alsın, tepe tepe kullansın.

AA-20230201-30143242-30143239-AK_PARTI_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

'3 DÖNEM ADAYLIK' TARTIŞMASI: GEÇEN HAFTAYA KADAR AKLINIZA GELMEDİ Mİ?

 • Bizim adaylığımız 1 yıldır belli. Anayasa, seçim kanunu ortada. Geçen haftaya kadar aklınıza gelmedi mi?

"KAÇACAK DELİK ARARSIN BAY KEMAL"

 • Bay Kemal herhalde Yusufeli Barajı'nı da Togg'u da kapatırsın. Bay Kemal, senin gücün bunlara yetmez. Bay Kemal, bu millet seni öyle kovalar ki kaçacak delik ararsın. Yanındakilerden sana hiçbir fayda gelmez.

"ÇANKAYA KÖŞKÜ ŞAHSİ MALIMIZ DEĞİL, TAMAMIYLA MİLLETİN"

 • Bay Kemal, hiç üzülme, bu akşam TRT yayınını Çankaya Köşkü'nde yapacağım. Çankaya Köşkü, bizim şahsi malımız değil. Tamamıyla milletin malıdır, aynı şekilde külliyemiz de milletin malıdır. Buraya gelen dünya liderleri gördüklerinde burayla iftihar ettiler, tam aksine 'Güçlü devletler, bu eserlerle büyürler' ifadesini kullandılar.

AA-20230201-30143113-30143112-AK_PARTI_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

"AİLE KURUMUNA SAĞDAN SOLDAN KARIŞIK TİPLERİN YÜRÜMESİNİ KABULLENMİYORUZ"

 • Kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini güvenceye alma yanında toplumun taşıyıcı sütunu olan aile kurumunu sapkın akımlardan koruyacak Anayasa değişikliği teklifimizi Cumhur İttifakı olarak Meclisimizin takdirine sunduk. Biz kutsal saydığımız aile kurumunu Anayasa teminatı altında parlamentoya sunduk. Ey 6'lı masanın içinde olanlar, çıkın da açıkça, mertçe, LGBT'yi kimler savunuyor, kimler savunmuyor bunu da söyleyin. Bizim LGBT'yle ilgimiz yok. Bu kutlu kuruma herhangi bir sağdan soldan karışık tiplerin yürümesini kabullenmiyoruz. CHP ve masadaki ortakları iyi niyetli girişimlerimiz karşısında adeta duvar kesildi. CHP ve yoldaşlarının sabotaj girişimlerine rağmen Komisyonda kabul edildi. Tüm milletvekillerine sesleniyorum, gelin Genel Kurul görüşmelerinde vicdanlarınızın sesini dinleyerek anayasa değişikliği teklifimize 'evet' deyin.
 • Kar yağışı hamd olsun kuraklık endişelerimizi bir nebze de olsun giderdi.

İSVEÇ'E NATO KAPISI KAPATTI! "BOŞUNA UĞRAŞMAYIN"

 • İsveç, boşuna uğraşma. Sen benim mukaddes kitabım Kur'an'ın yakılıp yırtılmasına, senin koruma görevlilerinle birlikte bunun yapılmasına müsaade ettiğin sürece biz sizin NATO'ya girmenize evet demeyiz. Finlandiya konusunda bakışımız olumludur.
  Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler