HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Deprem sonrası okullar tatil mi? Fuat Oktay duyurdu! 10 ilde okullarda eğitime 1 hafta ara verildi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depremin yoğun şekilde hissedildiği Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye ve Adıyaman'da okullarda 1 hafta eğitime ara verildiğini duyurdu. Oktay, "Tüm okullarımız 10 ilimizde bir hafta tatil. Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca açıklama yapacak" dedi. Bakan Özer'den de konuya ilişkin açıklama geldi. YÖK ise üniversitelerle ilgili açıklamada bulundu. İşte detaylar...

SON DAKİKA | Deprem sonrası okullar tatil mi? Fuat Oktay duyurdu! 10 ilde okullarda eğitime 1 hafta ara verildi

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'deprem sonrası okullar tatil mi?' konusuna açıklık getirdi. Oktay, depremin yoğun bir şekilde hissedildiği 10 ilde; Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye ve Adıyaman'da okulların 1 hafta tatil edildiğini duyurdu.

AA-20230206-30187334-30187328-KAHRAMANMARAS_MERKEZLI_DEPREM

Fuat Oktay konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Okullarımızın tatil edilmesi hususu var. Milli Eğitim Bakanımızla da Cumhurbaşkanımızla da hemen görüştük. 10 ilimizle alakalı hasarın etkinlik düzeyine göre de okullarımızın tatil süresini belirliyor olacağız. Onu da bugün ya da yarın en geç açıklamış oluruz. Bir hafta tüm okullarımız bu 10 ilimizde tatil ama sonrasıyla alakalı bunu değerlendireceğiz."

BAKAN ÖZER'DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizde bugün itibarıyla eğitim öğretime 2 hafta ara veriyoruz. Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis illerimizde 1 hafta eğitim öğretime ara vereceğiz" açıklamasında bulundu.

YÖK'TEN ÜNİVERSİTELER İÇİN AÇIKLAMA

YÖK, depremden etkilenen 10 ilde yükseköğretim kurumlarında ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verildiğini bildirdi.

YÖK'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye illerindeki yükseköğretim kurumlarımızda ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verilmiştir. Bu bölgede yaşayan ve diğer illerdeki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere 6-17 Şubat 2023 tarihleri arasındaki sınav ve devam konularında gerekli kolaylıklar sağlanacaktır. Ayrıca depremden etkilenen illerimizde evleri hasar gören vatandaşlarımızın AFAD koordinasyonunda üniversite imkânlarından yararlanmaları sağlanacaktır.

KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: ENKAZ ALTINDA KALANLARIN BULUNMADIĞI TESPİT EDİLDİ

Öte yandan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü de Bakanlığa bağlı yurtlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada "Bu gece yaşadığımız sarsıcı depremde; ilk yapılan tespitlerde Bakanlığımız bünyesindeki yurtlarda herhangi bir yıkım meydana gelmediği, enkaz altında kalan herhangi bir gencimizin bulunmadığı tespit edilmiştir. Hasarlı olan binalara ilişkin tespit çalışmaları devam etmektedir" dendi.


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler