HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA |Faik Öztrak seçimlerle ilgili saat 19.00'u işaret etmişti! Açıklama geldi: 'Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var'

Son dakika: Türkiye ikinci tur için bugün sandık başına gitti. Oy sayımına geçilirken CHP'den ilk açıklama Sözcü Faik Öztrak'tan geldi. Öztrak yaptığı açıklamada "Milletimiz, saat 19.00'da yapacağımız açıklamayı beklesin" demişti. Öztrak yeni açıklamasında "Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var. Şu an itibarıyla iki kişiden birinin oyunu almayı başarmış bulunuyoruz" diye konuştu.

Türkiye, bugün ikinci tur seçimleri için sandık başına gitti. Saat 17'de sandıkların kapanması sonrasında oy sayma işlemine geçildi. CHP'den seçimlerle ilgili ilk açıklama CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan geldi.

"ISLAK İMZALI TUTANAKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Sandık başına giden ve bu seçimi bir demokrasi şenliğine çeviren tüm vatandaşlara teşekkür ettiklerini belirten Öztrak, "Şimdi seçimin en kritik aşamasındayız. Oylara, oy çuvallarına, ıslak imzalı tutanaklara sahip çıkacağız." ifadesini kullandı.

2

Mevcut ve önceki dönem milletvekilleri başta olmak üzere tüm CHP örgütlerinin seçim bölgelerinde görevlerinin başında olduklarını vurgulayan Öztrak, kendilerinin de parti genel merkezinde kurdukları veri sistemiyle sandık sonuçlarını takip ettiklerini söyledi.

"ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM"

Faik Öztrak, "Üstüne basa basa söylüyorum, milletimizin iradesini sonuna kadar koruyacağız ve kazanacağız." değerlendirmesini yaptı.

"MİLLETİMİZ SAAT 19.00'DA YAPACAĞIMIZ AÇIKLAMAYI BEKLESİN"

Sadece iki adayın oylandığı için sonuçların bu akşam hızla belli olacağını dile getiren Öztrak, şunları kaydetti:

"Tüm yetkilileri sağduyulu davranmaya ve görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyoruz. Sandık görevlilerimize ve müşahit arkadaşlarımıza, özellikle görevlerini bir kere daha hatırlatmak istiyorum, sayım sırasında yapılabilecek tüm usulsüzlükleri takip edip önleyeceksiniz. Islak imzalı tutanakların seçim kurullarına güvenle ulaşmasını sağlayacaksınız. Birleştirme tutanaklarını takip edeceksiniz ve ıslak imzalı tutanakları genel merkezimize hızla ulaştıracaksınız. Bütün bu işlemler bitene kadar görevinizin başından ayrılmayacaksınız. Ayrıca buradan net bir uyarıda bulunuyoruz, sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldubitti yaratmasın. Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışmasın.

3

Milletimiz, saat 19.00'da yapacağımız açıklamayı beklesin. Görevlilerimiz ve vatandaşlarımız sandıkları korumaya devam etsin. Birleşe birleşe bugüne geldik, bugün hep birlikte kazanacağız. Demokrasi kazanacak, 'Yandaşımın değil, vatandaşımın refahı' diyenler kazanacak. Cumhuriyetin 2. yüzyılında bu ülkeye yeniden baharları getireceğiz."amayı beklesin. Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldu bittiye kalkışmasın. Kimse balkon konuşması yapmasın."

ÖZTRAK'TAN YENİ AÇIKLAMA

Öztrak yaptığı yeni açıklamada "İpi göğüsleyebilmemiz için sandık başındaki görevlilerimize bir kere daha hatırlatmak istiyoruz. Sayım sırasında yapılabilecek tüm usulsüzlükleri takip edip önleyeceğiz. Islak imzalı tutanakların seçim kurullarına güvenle ulaşmasını sağlayacağız. Birleştirme tutanaklarını takip edeceğiz ve ıslak imzalı tutanakları genel merkezimize hızla ulaştıracağız. Balkon konuşmalarıyla kimse suyu bulandırmaya kalkışmasın. Aziz milletim doğru bilgileri bizden almaya devam edin. Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var. Şu an itibarıyla iki kişiden birinin oyunu almayı başarmış bulunuyoruz" dedi.

Kaynak: AA


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler