HABER

Son Dakika: Resmi açıklama geldi! Instagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor? Bakan Yardımcısı Sayan da paylaştı

Son dakika haberi: Bazı kullanıcılar sosyal medya platformu Instagram ile ilgili sorun yaşadı. Bu nedenle "Instagram çöktü mü?" sorusunun yanıtı araştırıldı. Kullanıcıların bir kısmı "Akış yenilenemedi" hatasıyla karşılaşırken bir kısmı ise profiline giremediğini belirtti. Peki, Instagram neden açılmıyor? Instagram'da yaşanan kesintiyle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da paylaşım yaptı. Öte yandan Instagram'dan resmi açıklama geldi.

Son Dakika: Resmi açıklama geldi! Instagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor? Bakan Yardımcısı Sayan da paylaştı

Son dakika haberi: "Instagram çöktü mü?" sorusunun cevabı çok sayıda kullanıcı tarafından araştırıldı. Bir süre Instagram'a girmek isteyen bazı kullanıcılar hatayla karşılaştı. Peki, Instagram neden açılmıyor? Son olarak Instagram'dan yaşanan sorunla ilgili resmi bir açıklama geldi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

"AKIŞ YENİLENEMEDİ" HATASI

Instagram'a giriş yapan bazı kullanıcılar "Akış yenilenemedi" hatasıyla karşı karşıya kaldı. Akışlarında yeni gönderileri göremeyen kullanıcıların yanı sıra profil sayfasına giriş yapamayan kullanıcıların olduğu da görüldü. Öte yandan bazı kullanıcılar ise Instagram'ın kendilerini direkt olarak uygulamadan attığını belirtti.

thumbs_b_c_25bbb20c12806c51b59eeb02429a2a27

Downdetector'un verilerine göre, kullanıcı raporları da Instagram'da problemlerin olduğunu işaret etti.

İşte rapor edilen kesintiler:

instaiçççç

BAKAN YARDIMCISI SAYAN TWITTER'DAN PAYLAŞTI

Kullanıcıların sebebini merak ettiği Instagram'daki erişim sorunuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Yardımcısı Sayan paylaşımında "Instagram servislerinde global kaynaklı kesinti yaşanmakta olup ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadelerini kullandı.

sayaniç

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Meta sözcüsü Devi Narasimhan The Verge'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bazı kullanıcıların Instagram'a erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Öte yandan Instagram'ın Twitter hesabından da resmi bir açıklama geldi. Açıklamada "Bazı kişilerin Instagram'a erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz. Rahatsızlık için özür dileriz ve sıkı durun!" ifadeleri yer aldı.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Son olarak Instagram'dan yapılan açıklamada "Ve geri döndük! Bugünkü kesintiye neden olan sorunu çözdük ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." denildi.

intaaa

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler