HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: İYİ Parti milletvekili Hüseyin Örs yoğun bakıma kaldırıldı! Yumruklu kavga sonrası Meclis'e ambulans geldi, kalp pili detayı endişe yarattı...

İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: TBMM'de bütçe görüşmeleri sürerken bugün yeniden gerginlik yaşandı. AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin büyümesi üzerine AK Partili Zafer Işık ile İYİ Partili Hüseyin Örs arasında yumruklaşma yaşandı. Diğer vekiller güçlükle kavgayı ayırırken, başına darbe aldığı belirtilen İYİ Partili Hüseyin Örs hastaneye kaldırıldı. Örs'ün yoğun bakıma alındığı öğrenilirken, kalp pili detayı endişe yarattı. İşte Hüseyin Örs'ün sağlık durumu...

Son dakika haberi: Bütçe görüşmelerinde bu sene de tansiyon yüksek. Dün akşamki kavganın ardından bugünde İYİ Parti ve AK Parti milletvekilleri Meclis'te birbirlerine girdi. İYİ Parti grubu ile AK Parti grubu ayağa kalkıp genel kurulun ortasında karşı karşıya gelince ortalık fena karıştı.

AA-20221206-29661053-29661049-ADALET_BAKANLIGI_ILE_GENCLIK_VE_SPOR_BAKANLIGININ_BUTCELERI_TBMM_GENEL_KURULUNDA

"YUMRUKLAŞMA YAŞANDI"

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ve İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs arasında bir yumruklaşma yaşandı.

Kavga güçlükle sakinleştirilirken görüşmelere 10 dakika ara verildi.

HÜSEYİN ÖRS YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI

Kavgada başından yaralandığı belirtilen İYİ Partili Hüseyin Örs'e, DHA'ya göre ilk müdahaleyi aynı zamanda doktor olan İYİ Partili Aylin Cesur yaptı. Örs, daha sonra Meclis revirine götürüldü. Burada kalp ritminin bozuk olduğu gerekçesiyle Hüseyin Örs, ambulansla özel hastaneye kaldırıldı.

AA-20221206-29661053-29661050-ADALET_BAKANLIGI_ILE_GENCLIK_VE_SPOR_BAKANLIGININ_BUTCELERI_TBMM_GENEL_KURULUNDA

HÜSEYİN ÖRS'ÜN SAĞLIK DURUMU NASIL? KALP PİLİ DETAYI...

Geçen sonra geçirdiği kalp krizi sonrası kalp pili takıldığı öğrenilen Örs'ün tedbir amaçlı bir gün boyunca yoğun bakımda tutulacağı öğrenildi.

AA-20221206-29661053-29661051-ADALET_BAKANLIGI_ILE_GENCLIK_VE_SPOR_BAKANLIGININ_BUTCELERI_TBMM_GENEL_KURULUNDA

"HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR"

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Örs'ün sağlık durumuyla ilgili son detayları paylaştı. Cesur yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Başına yediği darbe sonrası durumu iyi değildi. EKG çekildiğinde kalbin durma aşamasından bir önceki aşama olan kalp ritminde bozulma olduğunu gördük. Hastanede ilk müdahale yapıldı. Vekilimizin kalbi elektroşok ile çalıştırıldı. Yapılan müdahale kalp ritminin geri döndürülmesi için yapıldı. Buna olumlu yanıt verdi. Ancak hayati tehlikesi devam ediyor. Şu anda uyutuluyor."

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu hastane önünde yaptığı açıklamada "Utanç verici bir gündür." diye konuştu.

AK PARTİ'DEN İLK AÇIKLAMA: MECLİS'E YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER

AK Parti'den ilk açıklama Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi. Örs'ün tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret eden Elitaş, ''Vekillerin birbirini tahrik etmeleri değil, hepimiz bu ülkenin insanıyız. Ağız dalaşı olabilir ama fiziki bir şey olmaması lazım. Meclis'e yakışmayan görüntüler'' diye konuştu. Elitaş ayrıca, "Hepimiz milletvekilliğini bıraktıktan sonra hangi partiden olursa olsun dostum, arkadaşım gibi sarılacak bir noktaya gitmemiz gerekir. Biz tekrar Hüseyin Bey'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Durumu iyiymiş hamdolsun." dedi.

AA-20221206-29661053-29661052-ADALET_BAKANLIGI_ILE_GENCLIK_VE_SPOR_BAKANLIGININ_BUTCELERI_TBMM_GENEL_KURULUNDA

CHP'Lİ GÖKER: DURUMU İYİ

TBMM İdari Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker de Örs'ü hastanede ziyaret etti. Aynı zamanda doktor olan Göker, Örs'ün sağlık durumuyla ilgili, "Sorulara cevap veriyor. Genel durumu gayet iyi. Bilinci açık. Tamamen girdiği stresle alakalı bir durum, 1 gün kontrol amaçlı tutulacak. İnşallah aramıza dönecek." değerlendirmesini yaptı.

"ARKA TARAFA BUZLAR GİTTİ, MÜDAHALE YAPILDI"

Öte yandan CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram ise Mecliste yaşanan gerginliğe ilişkin şunları aktardı:

"Tartışma bitti konuşmaya geçilecekken İYİ Parti milletvekili Ümit Beyaz kürsüye çıktı, tam o sırada Ümit Beyaz konuşmasına başlayamadı demek doğru olur. O sırada AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ile İYİ Partili Hüseyin Örs arasında yumruklaşma yaşandı. Tabii İYİ Parti grubu ile AK Parti grubu ayağa kalkıp genel kurulun ortasında karşı karşıya gelince tüm milletvekilleri de araya girmek için ayağa kalktılar. O anda aslında hem ayırmaya çalıştılar ancak o anda da yumruk atıldığını da söyleyebiliriz. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin sonrasında da arka tarafa buzların gittiğini ve bir müdahale yapıldığını aktarmakta da fayda var."

Ekran görüntüsü 2022-12-06 144320

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ÖRS KİMDİR?

18 Ekim 1964 tarihinde Trabzon'da doğdu. Babasının adı Ahmet, anne adı Havva'dır. 1981 yılında Trabzon Lisesi'nden 1985'te Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) FEF Matematik Bölümü'nden mezun oldu.

GHFHDFH

1986'da Giresun Kız Meslek Lisesi'nde Öğretmen olarak meslek hayatına atıldı. 1987'de KTÜ Bilgisayar Programcısı olarak göreve başladı. 1989'da KTÜ İİBF'de Asistan oldu. 1991'de YASED İnceleme Yarışmasında Az Gelişmiş Ülkelerde Ekonomik Kalkınma ve Çevre Amaçlarının Uyumlaştırılması isimli çalışması ile Türkiye Birincisi oldu. 1992'de KTÜ'de İktisat Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1998'de KTÜ'de İktisat Doktora Programını tamamlayarak İktisat Doktoru, 1999'da Öğretim Görevlisi oldu. 2000'de askerliğini yaptı. 2001'de yurt dışı görevi için gittiği Kazakistan'da Türk-Kazak Devlet Üniversitesi olan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008'de KTÜ İİBF Ekonometri Bölümünde Yardımcı Doçent unvanı alarak Ekonometri Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevine atandı. 2009'da 1461 TRABZON Futbol Kulübü Başkanlığına seçildi. 2012'de KTÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2014'te MHP'den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, 2015 seçimlerinde de Milletvekili adayı oldu. KTÜ İİBF'de Dr. Öğretim Üyesi iken 24 Haziran 2018 seçimlerinde İYİ Parti'den 27. Dönem Trabzon Milletvekili seçildi. Hüseyin Örs evli ve 1 çocuk babasıdır.

Express


En Çok Aranan Haberler