HABER

Son dakika! Kılıçdaroğlu'ndan flaş kurultay açıklaması

CHP'de genel merkez ile muhalifler arasındaki çekişme sürerken son dakika bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin gündemine bir bakmamız lazım. İnsanlar hapishanelerde tutuluyor. Yargı eliyle yargısız infazlar yapılıyor. Ekonomi perişan vaziyette. İnsanlar geçim derdinde. Birileri koltuk derdinde, olacak şey değil" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakanlardan Cahit Kayra'yı Kadıköy'deki evinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından basın mensuplarının soruları yanıtladı.

"Olağanüstü kurultay isteyenler yeterli sayıya ulaşacak mı? İmza tartışması var. Neler söyleyeceksiniz?" sorusuna
Kılıçdaroğlu, "Allah aşkına Türkiye'nin gündemi ne? Türkiye'nin gündemine bir bakmamız lazım. İnsanlar hapishanelerde tutuluyor. Yargı eliyle yargısız infazlar yapılıyor. Ekonomi perişan vaziyette.

'BİRİLERİ KOLTUK DERDİNDE'

İnsanlar geçim derdinde. Birileri koltuk derdinde, olacak şey değil. Gündem farklı bir gündem. Tükiye'nin gündemine kilitlenmemiz lazım. Milletvekili hapiste. Hangi gerekçe ile hapiste olduğunu hepimiz görüyoruz. Enis Berberoğlu nasıl tutuklanıyor? Nasıl içeriye atılıyor? Hepimiz biliyoruz. Eren Erdem aynı şekilde. Davası öne alınıyor. Duruşması öne alınıyor. Tutuklanıyor ve hapse atılıyor. Yurtdışına kaçacak deniliyor. Oysa dokunulmazlığı kalktıktan sonra 38 kez yurtdışına gitti geldi. Niye kaçsın? Bütün bunlar Türkiye'nin gündemindeyken biz nelerle uğraşıyoruz. Önümüzdeki günlerde bir toplantı yapacağım. Genel yayın yönetmenleri ile bir araya geleceğim. Bu konuları belki orada biraz daha ayrıntılı oturur düşünür ve düşünelerimi aktarırırım" şeklinde devap verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 116 yorum
Koltuk derdinde olan sensin bi gitmedin arkadaş ya
Kılıçtaroğlu gitmezse, yerel seçimlerde chp nin oyu, hdp ile ittifak yapsa dahi %20 in altında kalır. yazın bi kenara.
Haklısın bir bırakmadın gitti, yapıştın kaldın.
@ihsanhalici gitmesin kemalim o bize lazım 2023'e kadar gitmesin diren kemal ardındayız reis seni seviyor
Ulan 15 senedir muhalefetsin. Sen yetersiz kaldığın için ekonomide böyle ülkede böyle. Artık defolup git karaktersiz olma. Koltuğa yapıştın kaldın. Siyasetçi değilsin sen bunu anla artık. Yetersiz çapsız birisin. Her lafın eksik kalıyor. Her söylediğin arkası boş çıkıyor...
Geri Dön