HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 15 hedef imha edildi

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde bulunan terör hedeflerine hava harekatı düzenlendiğini belirtti. Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos'ta 15 hedefin imha edildiğini ve çok sayıda terörist etkisiz getirildiği açıklandı.

SON DAKİKA | MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 15 hedef imha edildi

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 6 Ocak 2024 saat 17.30'da hava harekatları icra edilmiş, icra edilen hava harekatlarıyla bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan 15 hedef imha edilmiştir" denildi.

"MÜCADELE TEK BİR TERÖRİST KALMAYINCAYA KADAR AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDECEK"

Harekatlarda azami oranda yerli mühimmat kullanıldığı belirtilen açıklamada, çok sayıda teröristin de etkisiz hale getirildiği kaydedilerek, "Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekat sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: DHA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler